Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Kamery nagrywają wykroczenia. Policja wlepia mandaty

Data publikacji: Autor: BB

Fot. materiały policji Policjanci z gdańskiej drogówki rozpoczęli cykliczne działania, podczas których będą wyciągać konsekwencje wobec łamiących przepisy drogowe i wjeżdżających na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

- Nieprzestrzeganie znaków oraz sygnałów drogowych przez kierowców to bardzo często przyczyny wypadków i kolizji - podkreślają policjanci. Gdańscy funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili działania, podczas których ujawniali kierowców wjeżdżających na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Do działań zostało wykorzystane Mobilne Centrum Koordynacyjno–Obserwacyjne, czyli samochód wyposażony w ukryte kamery.

19 interwencji policji podczas pierwszej akcji

Na skrzyżowaniach ulic Nowolipie/Kartuska, Słowackiego/Potokowa i na Al. Jana Pawła II obsługa policyjnego busa, wyposażonego w zestaw kamer, rejestrowała samochody przejeżdżające przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Inny policyjny patrol zatrzymywał wskazane pojazdy, a kierowcy musieli się liczyć z konsekwencjami.

Redakcja poleca:

Wpadki producentów podczas testów zderzeniowych
Oto najniebezpieczniejsze drogi w Polsce
Konserwacja samochodu przed zimą

Zobacz także: Hyundai i30 w naszym teście

Polecamy: Nowe Volvo XC60Podczas działań funkcjonariusze podjęli 19 interwencji wobec kierujących niestosujących się do sygnalizacji świetlnej. W najbliższym czasie planowane są kolejne takie działania.

Żółte światło oznacza zakaz wjazdu!

Przyspieszanie, by zdążyć przejechać przez skrzyżowanie na tzw. późnym żółtym (co w konsekwencji oznacza przejechanie na czerwonym świetle), to jedno z bardziej niebezpiecznych zachowań kierowców na drogach.

- Przypominamy!!! Żółte światło na sygnalizatorze oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie! Sygnał ten oznacza jednocześnie, że za chwilę zapali się światło czerwone - mówią policjanci z drogówki.

- Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozsądek i prawidłowe zachowanie na drodze - dodają policjanci. - Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo jako uczestników ruchu drogowego zależy w głównej mierze od nas samych. Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do nawet tragicznych w skutkach zdarzeń.

Źródło: Dziennik Bałtycki

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • janosik (gość)

    ok ale kamery tylko tam gdzie są sekundniki

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości