Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Karta debetowa sposobem na drogie paliwo?

Data publikacji: Autor: (pp/ip)

Fot. Shutterstock Ceny paliw nie oszczędzają portfeli polskich kierowców. W wielu regionach naszego kraju zakup 1 litra popularnej Pb 95 lub oleju napędowego wiąże się z wydatkiem blisko 6 zł. Tę sytuację chcą wykorzystać banki, które wraz ze swoimi usługami, oferują znaczne zniżki na paliwo.

Jednym z nich jest Getin Noble Bank, który proponuje swoim klientom karty debetowe umożliwiające tankowanie benzyny Pb 95 w cenie 4,99 zł. Jak to działa? - Nasza oferta jest prosta. Klient, który do nas przychodzi, dostaje kartę, dzięki której różnicę w cenie benzyny bez względu na to, gdzie zatankował, ma zwracane do kwoty 4,99 zł - mówi Krzysztof Rosiński, prezes Getin Noble Bank.

Ta oferta nie jest jednak skierowana do każdego. Żeby korzystać ze zniżek, trzeba systematycznie zasilać konto. W ten sposób odbywa się wstępna selekcja klientów.

Jednak Getin Noble Bank nie jest jedynym, który oferuje taką promocję. Podobne oferty mogliśmy odnaleźć w MultiBanku i mBanku. Osoby, które do końca 2011 roku za pośrednictwem tych banków ubezpieczyły swoje auto, mogły liczyć na zwrot 5% kosztów paliwa. Z kolei propozycja Santandera Visa TurboKARTA oraz Banku Millennium Dobre Konto oferują 3% zniżkę na paliwo.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Arek (gość)

  W końcu jakaś rozsądna oferta bankowa, brawo z pomysłowość na pewno kogoś skusi przecież sporo osób ma samochód.

 • jacek (gość)

  jak bedzie wiecej takich produktow, to moze to skusi stacje to obnizki cen ? Z drugiej strony sam zastanawiam sie czy nie wziac takiej karty, prognozowy wygladaja tak ze cena litra bedzie kosztowala wiecej niz 6 zl

 • lukasz (gość)

  nietrafiony limit 500zł! jak dla mnie się nie opłaca bo średnio tankuję za 450zł i traciłbym na obsłudze karty 9.9 czyli zyskał 10zł20gr (max zwracają za tankowanie 30litórów na m/c czyli 20zł10gr miesięcznie) podczas gdy "dobre konto" millennium zwróci mi 3% z 450 co daje 13zł50gr i jestem do przodu od razu ;) a jeśli gdzieś wyjadę lub będe więcej jeździł i średnia mi skoczy do 879 jak w tym miesiącu zwrócą mi nawet 26zł37gr co dla getin już nie jest możliwe! Ogólnie średnia oferta mogli by ją poprawić, ale może w ten sposób zrobią większą konkurencję i inne banki wprowadzą lepsze oferty :)

 • kowalski (gość)

  wiecie dlaczego nie oszalały przed majówka? bo widzą że ceny paliw sieją ferment wśród ludzi i jeszcze przyszło by im protestować w majówkę zamiast urządzać grilla lub żłopać piwsko przed tv, boją się po prostu że im zrobimy z dupy jesień średniowiecza na EURO 2012! Tylko ludzie na miłość boską nie blokujmy stacji paliw bo to nic nie da! Oni rżną nas tylko ok 0.25gr na litrze podczas gdy państwo w akcyzie, opłacie paliwowej i VAT bierze ok 50% ceny!!!!!! I jak by tego jeszcze było mało płacimy podatek od podatku! Bo Vat jest liczony od ceny surowca z akcyzą! NÓŻ się w kieszeni otwiera! Na wiejską i nie dajcie się zwieść że mamy jedne z najtańszych paliw w europie, owszem mamy ale przy jakiej różnicy zarobków!! A za tem na wiejską - by zmniejszyli opodatkowanie paliwa!

 • Arek (gość) (gość)

  lukasz 500zł na obrót poza stacjami a nie 500zł limitu na tankowanie

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości