Karting: kierowcy Uniq Racing najszybsi w Suwałkach

(ip)
W ubiegły weekend na kartodromie w Suwałkach odbyła się V i VI runda Rotax Max Challenge Polska. W kategorii Senior Max zawodnicy Uniq Racing ponownie okazali się najszybsi.

Karol Dąbski triumfował w sobotę (runda V), a jego kolega Artur Janosz wygrał w niedzielę (runda VI). Do starego składu Uniq w Suwałkach dołączył Aleksander Bosak, który również wystartował w klasie Senior Max.

Sobotnia czasówka odbyła się w deszczu. Janosz uzyskał najszybszy czas kwalifikacji, Dąbski był 2, Bosak 16 a Bartoszuk 17. W klasie Junior Max Rafał Berdys był 11, najmłodszy kierowca Uniq Maciej Jędrzejewski uplasował się na 8 miejscu. W pierwszym Finale V rundy Maciejowi udało się przebić na 5 pozycję, w drugim Finale był 6. Rafał 2 razy dojechał do mety 10. W klasie Senior Max zdecydowanym liderem obu Finałów był Karol. Artur wywalczył 3 i 2 miejsce. Bartoszukowi i Bosakowi zabrakło szczęścia na starcie, ale udało im się przebić o parę pozycji, w Finale 1 zajęli kolejno 12 i 14 miejsce. W Finale 2 Bosak był 12, Bartoszuk 13. W ogólnej klasyfikacji zawodów w klasie Senior Max wygrał Karol, na 2 stopniu podium stanął Artur, Łukasz uplasował się na 12 pozycji, Bosak na 13. W kategori Junior Max Rafał zajął 10 miejsce. W klasie Micro Max Maciej był 5.

W niedzielę pogoda również dawała się wszystkim we znaki, zawody odbyły się na mokrym torze. W seniorze najszybszy był Dąbski, 2 czas niedzielnej kwalifikacji uzyskał Janosz. Okazało się, że nowe 'deszczówki' zamiast szybsze są wolniejsze i po zmianie opon na stare Bartoszuk i Bosak poprawili sobotnie wyniki i zajęli 8 i 10 pozycje. Ta sama zasada okazała się sprawdzić w przypadku Berdysa, który uzyskał 8 czas. Dla Macieja były to pierwsze zawody na tak mokrym torze, zakończył czasówkę na 7 pozycji. W Finale Senior Max kartingowcy Uniq spisali się znakomicie. Karol wygrał pierwszy bieg, Artur dojechał do mety 2, Aleksander wywalczył 7 pozycję, Bartoszuk po 'kraksie' na starcie był 16.

W Finale 2 po bardzo dobrym starcie Dąbski był 1, ale po defekcie świecy musiał oddać zwycięstwo koledze z team'u Arturowi. Ostatecznie Karol ukończył bieg na 12 miejscu,

Aleksander dojechał do mety na 8, a Łukasz po kontakcie na starcie był 16. W niedzielnych finałach zabrakło szczęścia Rafałowi, który w pierwszym biegu dojechał 9, w Finale 2 z powodu problemów z instalacją elektryczną nie wystartował. W wyniku nieuwagi najmłodszego kierowcy Uniq linka gazu w jego gokarcie została zerwana i nie mógł on wystartować w Finale 1.

W kolejnym wyścigu jechał z ostatniej pozycji i przebił się na 7. W klasyfikacji ogólnej zawodów seniora wygrał Artur Janosz, 4 był Karol Dąbski, 9 Aleksander Bosak, a po pechowych startach na 17 lokacie był Łukasz Bartoszuk, w klasie Junior Max Rafał Berdys był 11, w Micro Max Maciej Jędrzejewski ukończył zawody na 9 miejscu.