Karting: zawodnicy Uniq Racing po zawodach w Gostyniu

(ip)
Na torze w Gostyniu odbyła się III i IV runda Rotax Challenge Polska. W wyścigach wzięli udział 4 kierowcy UniQ racing: Łukasz Bartoszuk, Karol Dąbski, Artur Janosz i Maciej Jędrzejewski.

W sobotę najmłodszy zawodnik UniQ - Maciej uzyskał 5 miejsce w treningu oficjalnym w klasie Micro Max. W przedfinale udało mu się przebić oczko wyżej. Niestety w biegu finałowym nie utrzymał tej pozycji, do mety dojechał na 6 miejscu. W klasie Senior Max najlepszy czas kwalifikacji uzyskał Karol, Artur był 11, a Łukasz 14. W przedfinale Karol stracił prowadzenie na rzecz Seweryna Szczepanika, Arturowi udało się wywalczyć 8 miejsce, na 11 dojechał Łukasz. Finał III rundy Janosz ukończył na 5 lokacie, Dąbski zameldował się na mecie jako 2, ale został ukarany przez dodanie do czasu wyścigu 10 sekund, co spowodowało spadek na 6 miejsce. Bartoszuk brał udział w wypadku i nie ukończył biegu.

W niedzielę również nie zabrakło emocji. Czasówkę wygrał Szczepanik , z niewiele gorszym czasem na 2 pozycji plasował się Karol. Jego koledzy z teamu Artut i Łukasz zajęli kolejno: 9 i 13 miejsce. W przedfinale Dąbski wywalczył 1 pozycję, Bartoszuk przebił się na 9, Janosz nie ukończył biegu. Finał należał do Karola, który odniósł 4 zwycięstwo w tym sezonie. Dla Artura był to ciężki wyścig, startował z ostatniego pola, aby po zaciętej rywalizacji uplasować się na 10 pozycji. Łukasz dojechał do mety 13. W klasie Micro Max Maciej uzyskał 7 czas. W przedfinale nie udało mu się dogonić czołówki i ukończył bieg jako 7 kierowca w stawce. W finale pokazał ducha