Karting: zespół Uniq Racing podczas CEE Rotax Max Challenge

(ip)
Kierowcy Uniq racing team wzięli udział w II rundzie CEE Rotax Max Challenge. Zawody odbyły się w niedzielę 10 lipca na węgierskim torze PanoniaRing.

Team reprezentowali: Łukasz Bartoszuk, Aleksander Bosak, Karol Dąbski i Artur Janosz. Mistrzostwa Europy centralno-wschodniej cieszą się coraz większym powodzeniem wśród kartingowców. Nie zabrakło tam europejskiej czołówki. W klasie Senior Max, obok polskich kierowców wystartowali tacy zawodnicy jak Ben Cooper, Ferenc Kancsar czy Sandro Lukovic. Po 2 dniach testów przyszedł czas na trening oficjalny.

Karol Dąbski uzyskał 3. czas kwalifikacji, na 7. pozycji uplasował się Artur Janosz, Aleksander Bosak był 17., a Łukasz Bartoszuk 23. Temperatura na PanoniaRing przekraczała 30 stopni, a kierowcy musieli rywalizować w bardzo ciężkich, upalnych warunkach. Przedfinał wygrał lider klasyfikacji ogólnej Ferenc Kancsar, 2. miejsce zajął nie liczący się w punktacji z powodu angielskiej licencji Ben Cooper. Zaraz za nim uplasował się Dąbski.

Janosz dojechał do mety siódmy, ale za przejechanie białej lini podczas wyścigu dostał 10 sekund kary i spadł na 16. pozycję. To samo spotkało Bartoszuka, którego przesunięto na 23. miejsce. Bosak przebił się na 13. miejsce. W finale po dobrym starcie Dąbskiemu udało się wyprzedzić Cooper'a i ukończył wyścig jako drugi kierowca. Janosz po zaciętej walce uplasował się na szóstym miejscu, ale ponownie został ukarany 10 sekundami i spadł na 11. Udany start i efektywna jazda Bosakowi zapewniły 7. pozycję. Jego kolega Bartoszuk, który miał problemy z ramą po przedfinale, był 19.