Kartingowcy Karkosik i Wójcik punktowali we Włoszech

Jerzy Stobiecki
Dwóch Polaków, Alex Karkosik i Filip Wójcik wywalczyło punkty do klasyfikacji generalnej kartingowej serii Easykart w klasie Easykart60. Zawody rozegrano na włoskim torze w Jesolo koło Wenecji.

W pierwszych w tym sezonie zawodach w kartingowej serii Easykart wystartowało pięciu Polaków. Wszyscy ścigali się w klasie Easykart60.

Alex Karkosik - najlepszy z polaków

Najlepiej zaprezentował się Alex Karkosik, startujący w barwach włoskiego zespołu KR-CAPPmotori. Były zawodnik BTM Bydgoszcz wygrał pierwszy bieg eliminacyjny. W drugim uczestniczył w kolizji, po której stracił 4. miejsce i do pierwszego z finałów wystartował z 13. pola startowego. Jechał niezwykle ambitnie, finiszując na 7. miejscu. W drugim z wyścigów do ostatnich metrów walczył o 4. miejsce, kończąc ostatecznie wyścig za trójką Włochów. Karkosik zdobył w dwóch wyścigach 22 punkty i w klasyfikacji generalnej serii zajmuje po pierwszej rundzie 3. miejsce.

Filip Wójcik - również na punktowanym miejscu

Drugim z Polaków, który wywalczył we Włoszech punkty (punktowane są miejsca 1-16) był radomianin, Filip Wójcik. Kierowca Automobilklubu Radomskiego, okazał się jednym z największych pechowców wyścigów. Start w Jesolo rozpoczął od usterki gaźnika, która zepchnęła go na odległe pozycje w treningach oficjalnych. Do pierwszego z biegów eliminacyjnych wystartował z czternastego pola. Po fantastycznej jeździe zdołał awansować na czwarte miejsce. W drugim wyścigu eliminacyjnym, radomianin stratował z ponownie z czternastego pola i zdołał ukończyć wyścig na 6. miejscu. Dzięki ambitnej postawie, zdołał awansować do finałów, jednak z dwudziestym szóstym wynikiem. W pierwszym z dwóch wyścigów finałowych, po kapitalnym starcie awansował o dwanaście pozycji i finiszował na 14. miejscu. Drugi z wyścigów finałowych zakończył na pierwszym zakręcie. Wójcik uczestniczył w kolizji, a jeden z rywali przejechał po jego gokarcie. Zawodnikowi nic się nie stało, jednak uszkodzona została świeca zapłonowa, co uniemożliwiło dalszą jazdę.

Wyniki, Easykart60, finał 1:
1. Rocco Atlante (Włochy), 2. Dominik Javurek (Czechy), 3. Tomas Horsky (Czechy), 7. Alex Karkosik (Polska), 14. Filip Wójcik (Polska), 24. Marcel Jastrzębowski (Polska), 31. Jan Antoszewski (Polska), 33. Mikołaj Cegielski (Polska); finał 2: 1. Atlante, 2. Davide Lombardo (Włochy), 3. Alessandro Di Cori (Włochy), 4. Karkosik, 17. Antoszewski, 23. Cegielski, 26. Jastrzębowski, 34. Wójcik
Klasyfikacja generalna: 1. Atlante (50), 2. Lombardo (31), 3. Karkosik (22), 18. Wójcik (2).