Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Kasujemy punkty

Data publikacji: Autor: (mk)

 Zbliżasz się do 20 lub 24 punktów? Chcesz uniknąć powtórnego egzaminu na prawo jazdy? Weź udział w szkoleniu. Limit 20 lub 24 punktów na rok nie każdemu wystarczy i wielu kierowców stoi przed powtórnym zdawaniem egzaminu na prawo jazdy.

Zbliżasz się do 20 lub 24 punktów? Chcesz uniknąć powtórnego egzaminu na prawo jazdy? Weź udział w szkoleniu.

 

Limit 20 lub 24 punktów na rok nie każdemu wystarczy i wielu kierowców stoi przed powtórnym zdawaniem egzaminu na prawo jazdy. Jest jednak możliwość, dzięki której możemy zlikwidować część punktów karnych ze swojego konta. Jak to zrobić?

 

Wystarczy zapisać się na szkolenie dotyczące Prawa o Ruchu Drogowym. Kursy takie organizują Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego. Aby wziąć udział w kursie należy udać się do Komendy Policji. Otrzymamy tam komputerowy wydruk z historią naszego prawa jazdy, informację o liczbie zainkasowanych punktów karnych oraz za jakie wykroczenie drogowe zostały one przyznane. Następnie ze skierowaniem, można udać się na szkolenie.

 

Po odbyciu szkolenia, kursanci otrzymują pamiątkowe certyfikaty oraz kasację sześciu punktów karnych. Ponowny kurs i odjęcie kolejnych sześciu punktów będzie mogło nastąpić dopiero po 6 miesiącach, od dnia zakończenia pierwszego kursu. W kursach nie mogą uczestniczyć kierowcy, którzy na swoim koncie zgromadzili powyżej 24 punktów, i ci, którzy mają ich mniej niż 6.
Ilość punktów karnych można sprawdzić na każdym posterunku policji lub podczas rutynowej kontroli drogowej.

 

Dla osób, które prawo jazdy mają dłużej niż rok, dopuszczalny limit wynosi 24 pkt. Dla kierowców, którzy prawo jazdy mają krócej niż 12 miesięcy - limit wynosi 20 pkt.

 

Otrzymane punkty towarzyszą nam przez rok.  

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Komentarze

 • pagarro (gość)

  W pierwszym roku od otrzymania prawajazdy nie można się zapisać na owy kurs...:/

 • Komentarz usunięty.
 • tomek (gość)

  Do pagarro: no trudno zeby kasowac szybko punkty nowicjuszom ;)

 • ab (gość)

  "Chodzi o to, że punkty schodzą, gdy kierowca jeździ cały rok bez karania" tego nie wiedzialem......

 • tomek (gość)

  Do ab: no w sumie ja tez nie wiedzialem a powinno byc ogolnie wiadome, na szczescie w moim przypadku srednio mam 1 mandat na 1,5 roku z takim tez odstepem czasu wiec kasuja sie :)

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości