Wszystko
o samochodach

Motocykle / Motocykle

Kawasaki Zephyr 1100

Data publikacji: Autor: ST

Od 1991 roku, kiedy pojawił się Zephyr 1100, w jego konstrukcji niewiele się zmieniło. Klasyczna linia, brak jakichkolwiek owiewek - oto typowy naked-bike.

Sercem obdarzonego klasycznym wyglądem Zephyra jest czterocylindrowy, czterosuwowy, chłodzony powietrzem silnik o pojemności 1062 ccm i mocy 93 KM, który dodatkowo wyposażony jest w system oczyszczania spalin, zwany Clean - Air - System, pozwalający oczyścić je w stopniu porównywalnym do silnika zaopatrzonego w katalizator.

Zużycie paliwa wynosi od 6,3 do 10 l/100 km, a to za sprawą czterech spragnionych gaźników Keihin o średnicy gardzieli 34 mm.
Przednie podwójne hamulce tarczowe pochodzą z ZXR 750 i działają niezawodnie. Trochę problemów dostarcza teleskopom dodatkowy ciężar, przy pasażerze tylne teleskopy dobijają. Jedyną radą jest zainstalowanie dobrej jakości akcesoria firmy White Power lub Ohlins.

Obecnie dobrze zachowane modele z 1992 roku kosztują około 8 tys.złotych.
Egzemplarze z 1997 roku zmienia właściciela za ok. 12 tys. złotych.

Biorąc pod uwagę wysoką żywotność silnika, nie może być to ryzykowny zakup. Kto chciałby sprawić sobie takiego klasyka, powinien sprawić sobie model z 1996 roku i z lat następnych.

Do początku artykułu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości