Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38789 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Kia Cee'd najbezpieczniejszym samochodem

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot: Kia Zgodnie z opublikowanym ostatnio rankingiem szwedzkiej agencji ubezpieczeniowej Folksam, Kia cee’d pierwszej generacji (oferowanej na rynkach europejskich w latach 2009-2012) jest w kategoriach ogólnych – najbezpieczniejszym pojazdem w klasie.

W swoim raporcie pod nazwą „Jak bezpieczny jest Twój samochód” agencja Folksam określiła samochód Kia cee’d pierwszej Fot: Kiageneracji jako ogólnie najbezpieczniejszy pojazd segmentu B i C. Folksam ocenia, iż pod względem bezpieczeństwa zderzeniowego Kia cee’d przewyższa o 38 procent średnią dla samochodów tej klasy wciąż znajdujących się w eksploatacji. 

Publikowany w okresach dwuletnich, raport agencji Folksam zawiera dane dotyczące rzeczywistych wypadków drogowych na obszarze Szwecji oraz wyniki testów zderzeniowych EuroNCAP, którym poddawane są praktycznie wszystkie samochody oferowane w Europie. Wnioski z raportu Folksam 2013 oparte są na informacjach odnoszących się do 158.000 wypadków drogowych w latach 1994-2013, kiedy to obrażenia odniosło 38.000 osób. I to właśnie stanowi podstawę dla ogólnej oceny bezpieczeństwa samochodów w poszczególnych klasach i segmentach rynkowych. 

Oprócz wyników testowych EuroNCAP, raport Folksam uwzględnia dane dotyczące ochrony kręgosłupa szyjnego, działania systemów kontroli trakcji oraz samoczynnej inicjacji hamowania w sytuacjach awaryjnych – jako trzech głównych elementów przyjętych za najważniejsze dla ograniczenia obrażeń odnoszonych przez pasażerów samochodu w wypadkach drogowych. 

W gronie innych pojazdów marki Kia zakwalifikowanych jako „Safest Choice” raportu 2013 Folksam (tj. spełniających określone przez tą agencję wymogi bezpieczeństwa), znalazły się także samochody Kia Rio, Soul, Sportage i Sorento, stanowiąc kolejny dowód zaangażowania marki Kia w produkcję samochodów o coraz wyższym stopniu bezpieczeństwa dla każdej z grup nabywców indywidualnych i flotowych. 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • jam (gość)

  kupa

 • gość (gość)

  Cóż jak widać i w szwecji marketing i lobbing Kia trwa w najlepsze. Szkoda tylko że ta Kia Cee'd I generacji w europejskich i amerykańskich testach już tak nie błyszczy. Sprzedawany wówczas VW Golf VI (który przez jakiś czas był najbezpieczniejszym kompaktem na rynku wg NCAP) miał wyniki testów zderzeniowych nieporównywalnie lepsze do Cee'da I generacji.

 • bob (gość)

  Też tak mi się zdawało, że razem z Giuliettą to Golf był najbezpieczniejszym kompaktem.

 • gość (gość)

  Golf VI był uznawany za najbezpieczniejsze auto wg Euro NCAP w okresie od września 2008 do początku 2009 r. wtedy to rozbito Giuliettę i miała też 5 gwiazdek ale w klasyfikacji punktowej łącznie o 2 pkt. więcej, natomiast później oba wyniki pobiłl nieoczekiwanie ... Chevrolet Aveo 5D czym zaskoczył wszystkich z producentem włącznie ;-) Natomiast Cee'd niczym nie zaskoczył, wypadł przeciętnie jak na te 5 gwiazdek. Zresztą dziś 5 gwiazdek ma nawet maleńki miejski VW Up!

 • alan2

  o 38% lepsza od powiedzmy Golfa VII który w testach NCAP uzyskał jedne z najlepszych i najwyższych wyników, chyba coś jest nie tak

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Kia Cee'd zdjęcia

Kia Cee'd dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Kia Cee'd Cena

Części dla marki Kia

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

659 zł