Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38944 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

Kia Concept EV9. To będzie naprawdę duży SUV na prąd

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Kia Concept EV9

Po wprowadzeniu do sprzedaży EV6, Kia zapowiada kolejny model w gamie aut elektrycznych nowej generacji. Tak prezentuje się Kia Concept EV.

Fot. Kia Po wprowadzeniu do sprzedaży EV6, Kia zapowiada kolejny model w gamie aut elektrycznych nowej generacji. Tak prezentuje się Kia Concept EV.

Kia Concept EV9. Wygląd zewnętrzny 

Design Kia Concept EV9 jest inspirowany naturą. Do skonstruowania koncepcyjnego elektrycznego SUV-a wykorzystano materiały z recyklingu odzyskane z odpadów wyłowionych z oceanów.

Concept EV9 powstał na platformie E-GMP i ma 4930 mm długości, 2055 mm szerokości i 1790 mm wysokości. Rozstaw osi mierzy aż 3100 mm.

Elektryczny Concept EV9 oglądany z profilu ma prosty, ale bardzo charakterystyczny zarys. Wyraźnie zaznaczone błotniki i nadkola podkreślają sylwetkę typową dla SUV-ów. Przednią część nadwozia z charakterystycznym tygrysim nosem zinterpretowano na nowo, na potrzeby samochodu elektrycznego. Concept EV9 ma przód w kolorze nadwozia, a tzw. Digital Tiger Face poprawia aerodynamikę i sprawia, że mniejsza jest masa własna auta.

Zobacz także: Koniec silników spalinowych? Polska za zakazem sprzedaży 

Na poprawę wydajności aerodynamicznej wpływ mają również chowane relingi dachowe, które znikają w dachu Kia Concept EV9, gdy nie są używane, co zapewnia płynny przepływ powietrza nad pojazdem. W razie potrzeby relingi dachowe można podnieść jednym przyciskiem. System kamer nowej generacji zastępuje tradycyjne lusterka boczne, też poprawia właściwości aerodynamiczne i jednocześnie zapewnia większe pole widzenia.

Kia Concept EV9. Wnętrze

Kabina Kia Concept EV9 została tak zaprojektowana, aby łatwo można ją było dostosować do zmieniających się potrzeb podczas różnych podróży. Obsługa wszystkich funkcji multimedialnych, systemu klimatyzacji oraz poprawiających komfort jest zintegrowana w interaktywnym 27-calowym szerokim wyświetlaczu.

Elektryczny SUV oferuje trzy tryby wykorzystania wnętrza, które odpowiadają różnym sytuacjom i wymaganiom w czasie podróży. Tryb „Active” zapewnia kierowcy i pasażerom optymalne wrażenia z jazdy. W trybie „Pause” przestrzeń wewnętrzna przekształca się w salon pierwszej klasy. W tym trybie fotele pierwszego rzędu obracają się, aby pasażerom siedzącym w pierwszym i trzecim rzędzie umożliwić zwrócenie się do siebie. Siedzenia w drugim rzędzie składają się i tworzą praktyczny stolik. Tryb „Enjoy” zmienia wnętrze w miejsce do odpoczynku. Podnosi się pokrywa bagażnika, co zapewnia kontakt z otoczeniem.

Kia Concept EV9. Kiedy na rynku?

Na szczegółowe dane techniczne musimy poczekać. Nowa Kia EV9 powinna trafić do oferty marki w 2022 roku.

Zobacz także: Peugeot 308 w odmianie kombi

Kia Concept EV9

Po wprowadzeniu do sprzedaży EV6, Kia zapowiada kolejny model w gamie aut elektrycznych nowej generacji. Tak prezentuje się Kia Concept EV.

Fot. Kia

Kia Concept EV9

Po wprowadzeniu do sprzedaży EV6, Kia zapowiada kolejny model w gamie aut elektrycznych nowej generacji. Tak prezentuje się Kia Concept EV.

Fot. Kia

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • As (gość)

    Przód w kolorze nadwozia?

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Kia zdjęcia

Kia dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Kia Cena

Części dla marki Kia

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

659 zł