Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody użytkowe

Kia. Koreańczycy pokazują pojazd wojskowy nowej generacji

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Kia Corporation – podczas tegorocznej Międzynarodowej Wystawy Przemysłu Zbrojeniowego (IDEX) w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, największej międzynarodowej wystawie tego typu na Bliskim Wschodzie i w Afryce – prezentuje lekki koncepcyjny pojazd taktyczny oraz podwozie do zabudowy.

Fot. Kia Kia Corporation – podczas tegorocznej Międzynarodowej Wystawy Przemysłu Zbrojeniowego (IDEX) w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, największej międzynarodowej wystawie tego typu na Bliskim Wschodzie i w Afryce – prezentuje lekki koncepcyjny pojazd taktyczny oraz podwozie do zabudowy.

Pojazd tego typu jest ważnym elementem systemu obronny każdej armii. Kia dostarcza go armii Korei Południowej od 2016 roku. Nowy, czteromiejscowy, lekki samochód ciężarowy prezentowany na targach IDEX ma odważny design i jest wyposażony w przedział do transportu żołnierzy oraz uzbrojenia.

Kia Corporation – podczas tegorocznej Międzynarodowej Wystawy Przemysłu Zbrojeniowego (IDEX) w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, największej międzynarodowej wystawie tego typu na Bliskim Wschodzie i w Afryce – prezentuje lekki koncepcyjny pojazd taktyczny oraz podwozie do zabudowy.

Fot. Kia Podczas targów IDEX, oprócz koncepcyjnego Light Tactical Cargo Truck, Kia prezentuje również podwozie do zabudowy, które może służyć do budowy innego typu pojazdów opancerzonych. Układ napędowy i solidna rama dają wyobrażenie o możliwych zastosowaniach tej platformy.

Ik-tae Kim, wiceprezes działu pojazdów specjalnych Kia, mówi: „Udział w IDEX 2021 to okazja do promowania naszych najnowszych osiągnięć w projektowaniu przyszłych samochodów obronnych. Obydwie prezentowane konstrukcje opracowano tak, aby dawały wiele możliwości zabudowy, były wyjątkowo trwałe i nadawały się do użycia w najtrudniejszych warunkach na świecie”.

Zobacz także: Najmniej awaryjne auta. Ranking ADAC

Tegoroczne zaangażowanie Kia w IDEX jest, jak dotąd, największe. Region jest postrzegany jako kluczowy rynek dla pojazdów wojskowych. W targach IDEX Kia brała udział po raz pierwszy w 2015 roku. W tegorocznej edycji targów Kia dzieli powierzchnię wystawienniczą z siostrzaną spółką Hyundai Rotem Co.

Kia Light Tactical Cargo Truck

Koncepcyjny Light Tactical Cargo Truck został opracowany przez markę Kia w ścisłej współpracy z administracją rządową, która tworzy program rozwoju obrony narodowej. Modułowe podwozie pozwala oferować pojazd w wariancie standardowym oraz jako model z przedłużonym rozstawem osi, a także odmiany opancerzone i nieopancerzone, samochody do celów dowództwa taktycznego i rozpoznania terenu, pojazdy uzbrojone i wiele innych.

Wyróżniający się czteroosobową kabiną Light Tactical Cargo Truck został zaprojektowany na potrzeby sił zbrojnych i zapewnia doskonałą mobilność w trudnym terenie oraz trwałość i funkcjonalność w każdych warunkach. Samochód nieopancerzony z długim rozstawem osi może być wyposażony w zabudowę, którą można dostosować do różnych potrzeb, takich jak skrzynia ładunkowa, mobilny warsztat czy centrum łączności. Pojazd może przewieźć dziesięciu w pełni uzbrojonych żołnierzy oraz, w tylnej części, do trzech ton ładunku.

Kia Light Tactical Cargo Truck jest napędzany 225-konnym silnikiem wysokoprężnym, który spełnia normę Euro 5. Napęd jest przenoszony na cztery koła za pośrednictwem nowoczesnej, 8-biegowej przekładni automatycznej. Ciężarówka jest wyposażona w niezależne zawieszenie, klimatyzację, mechanizm różnicowy o ograniczonym tarciu, opony typu run-flat oraz w elektromagnetyczny system zakłócający namierzanie.

Zobacz także:Tak prezentuje się nowy Volkswagen Golf GTI

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Luk453 (gość)

    Jedno zdjęcie, dużo bezwartosciowego tekstu.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości