Wszystko
o samochodach

Motosport / Pozostałe sporty

Kia Lotos Race 2011 - przedostatnia rozgrywka w Lublinie

Data publikacji: Autor: Paweł Puzio

Kia Lotos Race 2011 - przedostatnia rozgrywka w Lublinie Kartingowy tor w Lublinie był areną przedostatniego spotkania kandydatów do zdobycia miejsc w finałowej rozgrywce Kia Lotos Race 2011.

Niemal 40 zawodników przybyło w miniony weekend do stolicy Lubelszczyzny, by na najdłuższym w tym konkursie torze, stanąć w szranki i sprawdzić swe umiejętności w konfrontacji z rywalami w wyścigu o pucharową Kię Picanto.

Jak zwykle uczestnicy tej eliminacyjnej rundy musieli zaliczyć zapoznanie z obiektem, sesję czasową, po której w grze pozostawało 32 najszybszych i cztery wyścigi przedfinałowe wyłaniające ośmiu najszybszych i najlepszych. Ta finałowa paczka pomiędzy sobą miała rozdać karty i zadecydować o tym, kto w sierpniu na 10 dni zawita do Rallylandu, by pod okiem instruktorów i Tomasza Kuchara próbować zdobyć prawo do startów samochodem wyścigowym w Pucharze Kia Picanto.

Kończący lubelskie zmagania wyścig jak zwykle dostarczył solidnej dawki emocji i przeżyć zawodnikom oraz kibicom. Od startu do mety po miejsca na podium mógł praktycznie sięgnąć każdy z jadącej w zwartym szyku grupy siedmiu kierowców. Widać było, że o niebagatelną stawkę rywalizują solidnie przygotowani kartingowcy. Każdy z nich miał na uwadze czujne oko sędziów (tym razem tylko jeden z uczestników tego biegu otrzymał ostrzeżenie) i cel jaki stał przed nim.

Uwagę od pierwszego do ostatniego okrążenia zwracał lublinianin Adrian Czuchaj, systematycznie przebijający się z ostatniego miejsca na szczyt stawki. Ten były zawodnik klasy Easykart (zgodnie z regulaminem KLR 2011 niestartujący w zawodach PZM od 2009 r.) wykorzystał atut doświadczenia i swoje umiejętności, by wspiąć się na drugi stopień podium. Tuż za nim metę przekroczył łomżanin Rafał Kozikowski, a najwyższy stopień podium zajął perfekcyjnie jadący Antoni Niemczynowicz z Warszawy.

Areną ostatniego starcia przed finałem Kia Lotos Race 2011 będzie podwarszawski tor Kart Arena, na którym poznamy trójkę uczestników decydującego starcia o wyścigową Kia Picanto Race.

Kia Lotos Race 2011 - przedostatnia rozgrywka w Lublinie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Kia Lotos Race 2011 - przedostatnia rozgrywka w Lublinie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości