Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37025 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Motosport / Wyścigi

Kia Lotos Race przy DTM

Data publikacji: Autor: (TSz)

Fot: Kia Trzecia runda tegorocznych zmagań o mistrzowski tytuł serii Kia Lotos Race odbędzie się na niemieckim torze Eurospeedway Lausitz, leżącym nieopodal naszej granicy. Będzie to druga wizyta uczestników Mistrzostw Polski Kia Picanto na tym obiekcie i ponownie KLR będzie towarzyszyć najsłynniejszej niemieckiej serii wyścigów samochodów turystycznych DTM.

- Po ubiegłorocznych doświadczeniach bardzo chcieliśmy wrócić na Lausitzring i do współpracy z DTM. To ogromna impreza, Fot: Kiabardzo profesjonalnie zorganizowana i mająca bardzo wysokie znaczenie w świecie sportów motorowych. Tym bardziej ucieszyliśmy się zaproszeniem, jakie organizatorzy DTM wystosowali do nas po debiucie, który zaliczyliśmy z nimi rok temu. Dla nas z jednej strony istotne jest zaprezentowanie naszych wyścigów tamtejszym kibicom i promowanie serii, z drugiej nasi młodzi zawodnicy mają szansę, by dotknąć sportu motorowego w najlepszym, światowym wydaniu. W końcu nie każdy ma szansę na to, by spotkać podczas swych zawodów kierowców z tytułami mistrza świata czy jeżdżących w Formule 1, a tutaj tak właśnie będzie – powiedział Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający Kia Motors Polska.

Wyścigowy weekend Kia Lotos Race na Lausitzring będzie miał nieco inny format niż zwykle. Z przyczyn organizacyjnych i czasowych zmodyfikowana została sesja kwalifikacyjna i walka o pole position odbędzie się tylko w dwóch odsłonach, a nie jak zawsze w tym sezonie, w trzech. Wyścigi także odbędą się w innej formie. Pierwszy bieg III rundy zorganizowany będzie w sobotę po południu. Picanto wyruszą na tor po kwalifikacjach DTM i poprzedzą pierwszy wyścig niemieckiego Porsche Carrera Fot: KiaCup. Drugi bieg rundy KLR odbędzie się w niedzielę rano, otwierając wyścigowe zmagania na łużyckim torze, na którym pojawią się także uczestnicy serii  ATS Formuła 3 Cup i Renault Clio Cup.

Na starcie III rundy Wyścigowych Mistrzostw Polski Kia Picanto stanie tym razem 25 kierowców, a w dwóch dodatkowych samochodach VIP zasiądą dziennikarze – reprezentant „Motofaktów” Tomasz Szmandra i Maciej Struk z tygodnika „Motor”.

Faworytem jest broniący tytułu Bartłomiej Mirecki, na razie dominujący w klasyfikacji sezonu, ale z pewnością kilku konkurentów będzie chciało przerwać dobrą passę mistrza i odebrać mu nieco cennych punktów. W tej chwili Mirecki zgromadził na swym koncie 270 pkt. i o 30 pkt. wyprzedza Filipa Tokara oraz o 32 pkt. Konrada Wróbla.

Organizatorem Wyścigowych Mistrzostw Polski Kia Picanto pod egidą PZM jest Kia Motors Polska wraz z Grupą Lotos, a wsparciem służą Santander Consumer Bank i Santander Multirent oraz PZU.

Fot: Kia

Fot: Kia

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Radek (gość)

    Na szczęście w Polsce teraz mamy puchar Golfa (Volkswagen Castrol Cup) i nie musimy się pasjonować zmaganiami 82 konnych toczydeł na torze ;-))

  • ~jacky

    Radek widać że z ciebie dupa nie znawca. za VCC płaci się jakies chore pieniądze a nie dostaje na wałasność auta. drugie tyle kosztuje serwis i czesci o ktorych wymianie decyduje serwisant. Niezly uklad tylko nie dla zawodnika. A Picanto jest nie tylko dla zamożnych.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Kia zdjęcia

Kia dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Kia opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Kia Cena

Części dla marki Kia

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

659 zł