Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38934 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Kia Niro. Hybryda z Korei

Data publikacji: Autor: (mm)

Auto w salonach sprzedaży pojawi się w pierwszej połowie 2016 roku, a w przyszłości oferowany ma być również wariant plug-in hybrid / Fot. Kia Podczas salonu samochodowego w Chicago, Kia zaprezentowała model Niro. Czym wyróżnia się hybrydowy crossover?

Auto w salonach sprzedaży pojawi się w pierwszej połowie 2016 roku, a w przyszłości oferowany ma być również wariant plug-in hybrid / Fot. Kia Model wykorzystuje nową platformę zaprojektowaną pod kątem samochodów hybrydowych. Nowość ma długość 4356 mm, szerokość 1801 mm i wysokość 1534 mm, przy rozstawie osi 2700 mm.

Zobacz także: Genewa 2016. BMW M760i xDrive o mocy 600 KM

Za napęd ma odpowiadać benzynowy silnik o pojemności 1,6 l dostarczający 105 KM oraz motor elektryczny o mocy 32 kW. Auto zostanie wyposażone w dwusprzegłową, zautomatyzowaną skrzynię biegów, a energia elektryczna będzie magazynowana w baterii akumulatorów o pojemności 1,56 kWh.

Auto w salonach sprzedaży pojawi się w pierwszej połowie 2016 roku, a w przyszłości oferowany ma być również wariant plug-in hybrid.

Auto w salonach sprzedaży pojawi się w pierwszej połowie 2016 roku, a w przyszłości oferowany ma być również wariant plug-in hybrid / Fot. Kia

Auto w salonach sprzedaży pojawi się w pierwszej połowie 2016 roku, a w przyszłości oferowany ma być również wariant plug-in hybrid / Fot. Kia

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Brat (gość)

  Jeśli miałbym wybrać auto z napędem hybrydowym to raczej zaufałbym Toyocie, która jest chyba liderem w produkcji aut z takim napędem. Znajomy jeździ Aurisem hybrydowym i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym autkiem. Chętnie sam bym takie kupił.

 • Kolo (gość)

  "energia elektryczna będzie magazynowana w baterii akumulatorów o pojemności 1,56 kWh." Artykuł pisał totalny nieuk, od kiedy pojemność akumulatorów mierzy się w kWh ?

 • 64QAM (gość)

  A właśnie że dobrze jest podana ilość energii w kWh. W amperogodzinach by miało sens, jeżeli by było podane napięcie, wtedy by można wyliczyć ilość energii. Zwróć uwagę, że w hybrydach używa się akumulatorów o napięciu znacznie wyższym niż 12V i w dodatku każdy producent / model ma inne. Właśnie podanie w amperogodzinach by nie miało sensu.

 • lol (gość)

  Do Kolo (goś. Ten abnegat o którym wspominasz to chyba nie autor. Jednostką energii u elektryków jest1 Ws(kWh). Energetycy pozostali wolą się posługiwać 1 J. A przelicznik to 1Ws=1J.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Kia zdjęcia

Kia dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Kia Cena

Części dla marki Kia

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

659 zł