Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37018 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Kia Soul EV zatwierdzona do produkcji

Data publikacji: Autor: (ip)

Kia Soul EV, Fot: Kia Oficjalnego zatwierdzenia samochodu o napędzie elektrycznym Kia Soul EV w specyfikacji europejskiej dokonał Hank Lee, wiceprzewodniczący i dyrektor wykonawczy (CEO) Kia Motors Corporation w obecności kadry inżynierskiej ośrodka badawczo-rozwojowego (R&D) Kia. Europejski debiut nowego pojazdu elektrycznego z logotypem Kia odbędzie się 4 marca 2014 na salonie samochodowym w Genewie.

Napędzany silnikiem elektrycznym o mocy 81,4 kW i momencie obrotowym 285 Nm oraz baterią polimerowych akumulatorów Kia Soul EV, Fot: Kialitowo-jonowych o pojemności 27 kWh, Soul EV wejdzie do produkcji w drugiej połowie 2014 roku i stanie się pierwszym pojazdem elektrycznym marki Kia dostępnym w skali globalnej.

Przewodniczący Hank Lee dołączył do grupy inżynierów R&D podczas jazd próbnych na drogach publicznych, aby ostatecznie zatwierdzić charakterystykę jezdną i osiągi w europejskiej wersji samochodu. Pan Lee, który zaangażowany był w program rozwojowy Kii Soul EV od samego początku stwierdził: „Nasi konstruktorzy są przekonani, iż wchodząca do produkcji w drugiej połowie roku wersja europejska będzie odpowiadać oczekiwaniom potencjalnych klientów. Ze względu na niespodziewanie wysokie zainteresowanie Soul’em EV na Starym Kontynencie, zdecydowaliśmy się zwiększyć Kia Soul EV, Fot: Kiaalokację dla Europy na rok 2014 do niemal 1000 pojazdów.” „Na przestrzeni kilku ostatnich lat udało nam się radykalnie zmniejszyć łączny poziom emisji spalin w naszej gamie modelowej, a Soul EV będzie wyznacznikiem dla naszych wysiłków, aby dalej ograniczać wpływ na środowisko naturalne w przyszłości. Premiera tego samochodu to naprawdę ekscytujący etap naszych prac na rzecz bezpiecznego ekologicznie rozwoju ludzkiej mobilności.” – powiedział w konkluzji Hank Lee.

Oprócz gotowych do produkcji pojazdów niskoemisyjnych, na genewskim stoisku Kia znajdować się będzie oddzielna ekspozycja nowych technologii napędu hybrydowego, dzieło europejskiego centrum badawczo-rozwojowego (R&D). Nowe technologie hybrydowe rozwijane są pod kątem zastosowania w przyszłościowych pojazdach Kia i stanowić mają istotny element programu Kia Motors Corporation przewidującego ograniczenie emisji spalin przez pojazdy mechaniczne w skali światowej.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Kia Soul zdjęcia

Kia Soul dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Kia Soul opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Kia Soul Cena

Części dla marki Kia

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

659 zł