Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36482 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

Kia Sportage w odświeżonej wersji

Data publikacji: Autor: źródło: mototarget.pl

Kia Sportage 2014, Fot: Kia Podczas salonu samochodowego w Genewie Kia zaprezentuje odświeżoną wersję modelu Sportage, w której wprowadzono niewielkie zmiany stylizacyjne nadwozia i wnętrza.

W nadwoziu modelu MY2014 wyróżnia się wyrazista atrapa chłodnicy wykonana w kolorze fortepianowym. Wzrok przyciągają Kia Sportage 2014, Fot: Kiarównież nowoczesne lampy tylne wykonane w technologii LED, nowe wzory felg aluminiowych o średnicy 16, 17 i 18 cali, aerodynamiczna antena dachowa typu „płetwa rekina” oraz nowe kolory nadwozia.

Styliści odpowiedzialni za wystrój wnętrza tego modelu zastosowali materiały lepszej jakości, które posłużyły do wykończenia paneli drzwi oraz konsoli centralnej. Oprócz tego wyposażenie modelu Sportage obejmuje zegary „KiaSupervisionCluster” osadzone w dwóch tubach, nowy system audio Infinity by Harman oraz progresywne wspomaganie kierownicy z trzema trybami pracy. Ponadto, inżynierowie Kii włożyli wiele wysiłku w lepsze wygłuszenie kabiny pasażerskiej i ograniczenie drgań wewnętrznych.

Kia Sportage 2014, Fot: KiaGama silnikowa została wzbogacona o 2-litrowy silnik benzynowy nowej generacji z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Jednostka 2.0 GDI współpracuje z 6-biegową skrzynią manualną lub automatyczną. Kia Sportage nadal dostępna będzie - zależnie od modelu - z napędem tylko na koła przednie (2WD) lub cztery koła (AWD). Ukłonem w stronę bezpieczeństwa jest rozbudowany system elektronicznej stabilizacji jazdy ESC, obejmujący podsystem stabilizacji toru ruchu holowanej przyczepy oraz układ zapobiegający wywróceniu się pojazdu.

Tak, jak model obecny, Kia Sportage MY 2014 produkowana jest w zakładzie Żylina na Słowacji. Auto jest już oferowane w Polsce w cenie od 69 990 PLN.

Ze sprzedażą 89553 sztuk Sportage cieszył się w roku 2013 największym powodzeniem wśród modeli Kia na rynkach Europy, osiągając 10,5-procentowy wzrost w stosunku rok do roku. Tak, jak model obecny, Kia Sportage MY 2014 produkowana jest w zakładzie Żylina na Słowacji.

Kia Sportage 2014, Fot: Kia

Kia Sportage 2014, Fot: Kia

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Kia Sportage dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Kia Sportage Cena

Części dla marki Kia

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

659 zł