Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Kierowco – ucz się!

Data publikacji: Autor: (mp)

 Wchodzi w życie rozporządzenie Ministerstwa Infrastruktury zobowiązujące kierowców wykonujących drogowy transport osób lub rzeczy do odbycia kursu dokształcającego.

Wchodzi w życie rozporządzenie Ministerstwa Infrastruktury zobowiązujące kierowców wykonujących drogowy transport osób lub rzeczy do odbycia kursu dokształcającego.

 

Kursy prowadzone przez wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego dotyczą kierowców pojazdów o masie przekraczającej 3.5 tony. Od nowego roku zmieniły się bowiem wymagania, jakie muszą oni spełniać, aby znaleźć pracę. Obecnie warunkiem dopuszczenia prowadzącego auto ciężarowe do ruchu jest posiadanie przez niego orzeczeń lekarskiego i psychologicznego o braku przeciwwskazań do pracy na stanowisku kierowcy. Ponadto musi on ukończyć wspomniany kurs dokształcający, który podzielony jest na dwie kategorie: dla kierowców pojazdów konstrukcyjnie przystosowanych do przewozu rzeczy oraz dla osób wożących powyżej 5 osób łącznie z kierowcą

 

Program kursu dla kierowców wożących ludzi i rzeczy to co najmniej 24 godziny lekcyjne teorii i 35 minut praktyki oraz dodatkowa część specjalistyczna obejmująca 6 godzin lekcyjnych teorii i 4 godziny lekcyjne praktyki.

 

Zaświadczenie o ukończeniu kursu otrzymają tylko ci, którzy uczestniczyli we wszystkich zajęciach.

 

Takie rozwiązanie zaproponowane przez Ministerstwo Infrastruktury pozwolić ma na zwiększenie bezpieczeństwa na polskich drogach.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości