Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kierowco! Zatrzymaj się na przejeździe i żyj

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Kierowco! Zatrzymaj się na przejeździe i żyj Pociąg zawsze ma pierwszeństwo, czyli akcja edukacyjna na przejeździe kolejowym.

W tym roku na przejazdach kolejowych w naszym kraju zginęło sześć osób, a 67 osób zostało rannych. 
Wczoraj przed południem na jednym z najbardziej ruchliwych przejazdów kolejowych w naszym regionie, przy ul. Drawskiej w Złocieńcu, pracownicy Zakładu Linii Kolejowych przeprowadzili akcję profilaktyczną "Zatrzymaj się i żyj”.

Pomagali im policjanci, strażnicy miejscy, strażacy, żandarmi i straż ochrony kolei. W sumie ponad 20 osób. Zatrzymywali kierowców przejeżdżających przez przejazd, pieszych i rowerzystów. Rozmawiali, wręczali ulotki.

– Chcemy, by na przejazdach było bezpieczniej. Bo każdy taki przejazd jest niebezpieczny. Ale wystarczy zatrzymać się i spojrzeć na tory. Wówczas nie musimy się niczego obawiać – mówiła Barbara Kawka, koordynatorka akcji.

– I trzeba pamiętać o tym, że pociąg zawsze ma pierwszeństwo – dodał Henryk Zagdański, zastępca naczelnika sekcji eksploatacji PKP w Szczecinku.

12 lat temu na przejeździe kolejowym na krajowej "20” w Złocieńcu zlikwidowano posterunek dróżnika. Mimo dużego natężenia ruchu przez cały ten czas nie było tu żadnego wypadku.

Kierowco! Zatrzymaj się na przejeździe i żyj
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Kierowco! Zatrzymaj się na przejeździe i żyj

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości