Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Kierowcy chcą porzucić łódzkie MPK

Data publikacji: Autor: (mt) - Express Ilustrowany

Fot. Paweł Łacheta: Kierowcy łódzkich autobusów wybierający się do Anglii nie bardzo jeszcze potrafią sobie wyobrazić, jak można ludzi wpuszczać do pojazdu z lewej strony!

Dwudziestu kierowców łódzkich autobusów jest zdecydowanych zrezygnować z pracy w MPK, by prowadzić autobusy komunikacji miejskiej w Wielkiej Brytanii. Oczywiście za lepsze pieniądze.

 

Mają już za sobą wstępne testy przeprowadzone w Łodzi przez agencję pośrednictwa pracy. Na początku przyszłego roku wybierają się na przyspieszony kurs języka angielskiego. Wyemigrować chcą przede wszystkim młodzi, 20–30-letni kierowcy, choć poważnie myśli o tym Fot. Pawe³ £acheta: Kierowcy ³ódzkich autobusów wybieraj±cy siê do Anglii nie bardzo jeszcze potrafi± sobie wyobraziæ, jak mo¿na ludzi wpuszczaæ do pojazdu z lewej strony! też kilku panów w okolicach czterdziestki.

 

– W MPK zarabiamy po 1 200 czy 1 400 złotych. A w Anglii dostaniemy od 8 do 13 funtów za godzinę pracy. Miesięcznie to będzie ponad 7 tysięcy złotych – słychać w kabinach łódzkich Jelczy i Mercedesów.

 

Na miejscu łódzcy kierowcy zostaną przyuczeni do wyspiarskich zasad ruchu drogowego.

 

– Myślę, że z ruchem lewostronnym poradzimy sobie z łatwością – dodaje jeden z kierowców.

 

Wcześniej z łódzkiego MPK zwolniło się dwóch kierowców. Jeden pojechał pracować w Hiszpanii, drugi – we Włoszech. MPK zapewnia, że jeśli odejdzie 20 kierowców, to nie zmieni się liczba kursów. Według dyrekcji komunikacji miejskiej, nic złego się nie dzieje...

 

– Jak ktoś chce się zwolnić, to jego własna decyzja – mówi rzecznik komunikacji miejskiej. – MPK jest firmą pewną, choć może nie płaci szczególnie dużo.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości