Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Kierowcy jeżdżący po pijanemu zazwyczaj są na kacu. Zobacz film

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Kierowcy jeżdżący po pijanemu zazwyczaj są na kacu. Zobacz film Aż 78 proc. osób, które przyznają, że prowadziły po pijanemu, było na kacu. Niektórzy kierowcy siadają za kółko myśląc, że są trzeźwi, ale tak nie jest.

Z najnowszych badań TNS OBOP dla Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wynika, że większość polskich kierowców nie wie, jak długo działa alkohol na organizm. I ile czasu potrzeba, aby wytrzeźwieć.

Zobacz także: Kierowcy jeżdżą po pijanemu "bo muszą". Zabijają setki osób

Dla wielu Polaków prowadzenie samochodu czy motocykla następnego dnia po imprezie nie jest problemem. W powszechnej opinii pokutują mity, że nawet po hucznej imprezie, gdy następnego dnia rano weźmie się prysznic, wypije mocną kawę, zje pożywne śniadanie oraz nie ma się bólu głowy, można bezpiecznie prowadzić auto.

Tymczasem statystyki policyjne wyraźnie temu przeczą; większość wypadków z udziałem nietrzeźwych ma miejsce w weekendy do południa, a ich sprawcy nie pili alkoholu bezpośrednio przed jazdą. Jak pokazują badania TNS OBOP aż 78 proc. spośród kierujących po alkoholu to osoby będące na kacu.

W tym tygodniu ruszyła, przygotowana przez KRBRD, kampania społeczna, której celem jest uzmysłowienie polskiemu kierowcy zagrożenia, jakim jest prowadzenie auta na kacu. Kampania obejmuje emisję reklam w telewizji (film reklamowy prezentujemy poniżej), radiu, imprezy edukacyjne oraz stronę internetową www.niejedznakacu.pl.

Kierowcy jeżdżący po pijanemu zazwyczaj są na kacu. Zobacz film
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Kierowcy jeżdżący po pijanemu zazwyczaj są na kacu. Zobacz film

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości