Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kierowcy kupują bilety i...dostają mandaty. Kontrowersje wokół parkingu w centrum Warszawy

Data publikacji: Autor: Michał Skorupka / Naszemiasto.pl

Deszcz mandatów na parkingu w centrum Warszawy. Straż Miejska komentuje Facebook / Parking Twarda 4 W Warszawie przy ulicy Twardej 4 mieści się parking, na którym dochodzi do regularnego zakładania blokad na koła samochodów z opłaconymi biletami parkowania. Kierowcy pojazdów nie wiedzą bowiem, że jest to mały parking autobusowy. Jak twierdzą, oznaczenie jest ledwo widoczne, a autobusy w ogóle nie korzystają z tego miejsca. Problem był wielokrotnie zgłaszany. ZDM przyznał, że nie ma uzasadnienia dla tego parkingu. Odmiennego zdania są jednak przedstawiciele stołecznego Ratusza.

Parking zlokalizowany przy ulicy Twardej 4 to jedno z tych miejsc na mapie stolicy, które z pewnością nie kojarzy się dobrze warszawskim kierowcom, którzy mieli okazje zostawić tam swój samochód. Pomimo tego iż dokonali oni opłaty za postój, po powrocie do pojazdu, za wycieraczką czekał na nich mandat, a na kole założona była blokada. Wszystko za sprawą tego, że miejsce przeznaczone jest wyłącznie dla autobusów.

Zdaniem jednego z naszych czytelników, powyższa informacja jest niezwykle mało czytelna. Ilość zakładanych tam blokad może świadczyć o tym, że kierowcy faktycznie mogą mieć problem z dostrzeżeniem oznaczenia. W celu nagłośnienia sprawy, w mediach społecznościowych powstała specjalna strona "Parking Twarda 4", na której regularnie udostępniane są zdjęcia i informacje na temat kolejnych interwencji Straży Miejskiej w tym miejscu.

Parking nie ma uzasadnienia? Jest opinia ZDM

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy utrzymuje przy ul. Twardej 4 parking do masowego karania mandatami kierowców nieświadomych tego, że to mały parking autobusowy. Z parkingu nie korzystają nigdy autobusy, codziennie jest zastawiony samochodami osobowymi z opłaconymi biletami parkowania, bo oznaczenie, ze to parking autobusowy, jest ledwo widoczne z kilkunastu metrów. Regularnie przyjeżdża tu Straż Miejska, blokuje wszystkim kola i wlepia mandaty (bo parking autobusowy) - czytamy we wpisie na stronie "Parking Twarda 4".

Autor wpisu jest zdania, iż utrzymywanie parkingu autobusowego na dwa miejsca nie ma tam sensu. Zwraca uwagę na fakt, iż 800 metrów dalej, na placu Defilad znajduje się duży parking autobusowy na 15 miejsc.

Problem był wielokrotnie zgłaszany. Głos w sprawie zabrał między innymi Zarząd Dróg Miejskich, który potwierdził, że utrzymywanie parkingu w tym miejscu nie ma uzasadnienia.

Redakcja poleca: Prawo jazdy. Kod 96 do kategorii B a ciągnięcie przyczepy

Jednocześnie informujemy, że w naszej opinii z uwagi na zaprzestanie działalności Teatru Żydowskiego w okolicy pl. Grzybowskiego obecnie nie ma uzasadnienia dla utrzymywania miejsc postojowych dla autobusów na ul. Twardej w rejonie budynku nr 4 - obecnie miejsca postojowe dla autobusów powinny być przeznaczone dla samochodów - informował ZDM w kwietniu ubiegłego roku, cytowany na stronie "Parking Twarda 4".

Odmiennego zdania było natomiast Biuro Polityki Mobilności i Transportu - obecnie Biuro Zarządzania Ruchem Drogowym. Wysłaliśmy do stołecznego Ratusza prośbę o komentarz w sprawie. Czekamy na odpowiedź.

Straż Miejska: nie zakładamy blokad złośliwie

W kwestii kontrowersyjnego parkingu kontaktowaliśmy się także z przedstawicielami stołecznej Straży Miejskiej.

Na parkingu przy ulicy Twardej 4 obowiązuje znak świadczący o tym, że nie jest to miejsce przeznaczone dla samochodów osobowych. Straż Miejska nie zakłada blokad złośliwie, ale tylko w wypadku, gdy kierowcy łamią przepisy - komentuje Jerzy Jędraszko z warszawskiej Straży Miejskiej.

Jerzy Jędraszko dodaje, że od 1 lipca 2021 roku, Straż Miejska założyła tam 20 blokad i przygotowała 26 procedur foto.

Warto podkreślić, że zdecydowana większość interwencji to reakcja na zgłoszenia mieszkańców. Było ich dokładnie 32 - informuje Jerzy Jędraszko z biura prasowego stołecznej Straży Miejskiej.

Zobacz także: Peugeot 308 w odmianie kombi

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości