Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Kierowcy nie radzą sobie z obsługą auta?

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Renault Mogłoby się wydawać, że włączenie świateł przeciwmgłowych, wymiana koła na zapasowe czy znajomość sygnalizacji świateł ostrzegawczych na desce rozdzielczej to podstawowe umiejętności, jakie powinien posiadać kierowca. Okazuje się, że niekoniecznie. 1 na 10 kierowców nie potrafi poradzić sobie z obsługą swojego auta.

Fot. Renault Niejednokrotnie jazda samochodem staje się dla kierowców uciążliwa z wielu powodów. W szczególności problematyczne jest, gdy w trasie kierowca złapie gumę i konieczna staje się wymiana koła na zapasowe.

Redakcja poleca:

- Często łapiemy gumę w okolicznościach, w których nie znajdziemy tuż obok zakładu wulkanizacyjnego i nie możemy poprosić o natychmiastową pomoc. W tej sytuacji bardzo przydaje się umiejętność wymiany koła. Ta nieoceniona wiedza przyda się przede wszystkim do tego, aby bezpiecznie dojechać do najbliższego punktu wulkanizacji oraz aby nie stwarzać zagrożenia na drodze - powiedział Zbigniew Weseli, dyrektor Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault.

Tymczasem badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii pokazują, że ponad połowa kierowców nie potrafiłaby wymienić koła.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • O. Świecony (gość)

    Statystyczny brytyjczyk posiada 0 (słownie: zero) wiedzy technicznej. Wymiana żarówki czy koła w Wlk Brytanii wymaga interwencji inżyniera z ważnymi szkoleniami i uprawnieniami ichniego dozoru technicznego dot. wymiany żarówek i koła.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości