Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kierowcy niszczą miejskie trawniki. Straż miejska wystawia mandaty

Data publikacji: Autor: (mm) TVN Turbo/x-news

Fot. TVN Turbo/x-news  Urzędnicy podliczyli, że tylko w zeszłym roku w Warszawie kierowcy zniszczyli ponad osiem hektarów miejskich trawników. Ich naprawa kosztowała władze miasta blisko 400 tys. zł.

Fot. TVN Turbo/x-news  Ogrodzenie terenów zielonych ustawione przez Zarząd Oczyszczania Miasta, kosztowało kolejny milion złotych. Z roku na rok kierowcy wyrządzają coraz więcej zniszczeń.

Zobacz takze: Autostrada A2 zbyt droga? Kierowcy wybierają drogi lokalne

- W przeciągu ostatnich czterech lat odnowiliśmy 217 tys. m2 trawników za 1 mln 125 tys. zł. Są to ogromne kwoty, które mogłyby zostać spożytkowane na coś innego - komentuje Zofia Kłyk, podinspektor z Zarządu Oczyszczania Miasta.

Za kierowców nielegalnie rozjeżdżających trawniki wzięła się straż miejska. Interwencje zazwyczaj kończą się mandatem od 20 do 500 zł w zależności od zniszczenia trawnika.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • yurek (gość)

    Najpierw to muszą udowodnić, że to konkretny samochód zniszczył trawnik. A takie udowodnienie nie jest łatwe. Wręcz, w większości przypadków, niemożliwe. No ale wystawiają mandaty, a ludzie głupi płacą...

  • yurek bredzisz (gość)

    Straż przechodzi koło samochodu, pstryka pamiątkową fotkę, wkłada kwit za wycieraczkę. Uważam to za sk... bo darmowych miejsc do parkowania coraz mniej.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości