Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kierowcy, noga z gazu. Kontrole fotoradarowe w Koszalinie

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Kierowcy, noga z gazu. Kontrole fotoradarowe w Koszalinie – Na Władysława IV co rusz dochodzi do potrącenia pieszych. W ostatnich miesiącach naliczyłem aż 7 zdarzeń – mówi Piotr Simiński, komendant Straży Miejskiej.

– Nie zamierzam podchodzić do sprawy ulgowo – zapowiada komendant Straży Miejskiej. – Kontroli na Władysława IV będzie dużo i często, bo kierowcy mają za nic ograniczenia i gnają tam bardzo szybko. Stąd zagrożenie dla pieszych, nawet na pasach. Jest ślisko, mokro, słaba widoczność, trzeba temu zaradzić.

Tak więc kontroli prędkości aut przy pomocy przenośnego fotoradaru można się tu spodziewać bardzo często. Taka była prowadzona wczoraj (choć przerywana z uwagi na fatalną pogodę), a także będzie prowadzona dzisiaj (w pobliżu sklepu Netto). A co do przypadków potrąceń pieszych – to te faktycznie można mnożyć.

Ostatnie zdarzenie jest z poniedziałku wieczorem. – Starsza kobieta przechodziła po pasach i potrącił ją kierowca peugeota, który jechał ul. Władysława IV – mówi Urszula Chylińska, rzecznik koszalińskiej policji. Kierowca nie ustąpił pieszej pierwszeństwa. Był trzeźwy. Poszkodowana doznała urazu głowy, twarzy, czaszki.

Od grudnia były tu w sumie trzy potrącenia. 1 grudnia ucierpiała 17-latka, która potrącił kierowca chevroleta. A 10 stycznia kierowca hondy potrącił 65-letnią kobietę. Żadna z pieszych nie odniosła poważniejszych obrażeń, ale sam fakt, że doszło w tym miejscu do potrąceń potwierdza, że kierowcy jeżdżą tu nieostrożnie.

– To faktycznie jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w Koszalinie, zwłaszcza, że jest tam kilka przejść dla pieszych – mówi Urszula Chylińska. – Niebezpiecznie jest też na ul. Zwycięstwa koło McDonalda – tam np. w grudniu doszło do kolejnego potrącenia, a także na ul. Traugutta.

To na Traugutta niedawno jakiś kierowca potrącił dwie nastolatki na pasach i uciekł z miejsca zdarzenia. Do potrącenia doszło 10 stycznia około godz. 7.30. Dziewczynki przechodziły na zielonym świetle przez przejście dla pieszych przy ul. Piłsudskiego – Traugutta. Do tej pory policji nie udało się ustalić winnego, nikt skruszony nie zgłosił się w tej sprawie. Nie ma też świadków, którzy pomogliby w dotarciu do winowajcy.

autor: Marzena Sutryk / gk24.pl

Kierowcy, noga z gazu. Kontrole fotoradarowe w Koszalinie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Kierowcy, noga z gazu. Kontrole fotoradarowe w Koszalinie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości