Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Kierowcy w potrzasku

Data publikacji: Autor: Robert Domżał - Gazeta Poznańska

Fot. P. Jasiczek: Jeden z zatrzymanych przez policjantów samochodów.

Blisko dwa tysiące pojazdów skontrolowanych zostało na drogach Wielkopolski oraz we wszystkich województwach, przez które przebiega droga E30 w nocy z piątku na sobotę w ramach działań ,,Śnieżna droga”. Podobne działania trwały jednocześnie w Niemczech i Holandii.

 

Takiego nalotu służb mundurowych na Punkt Poboru Opłat w Lądku jeszcze nie było. Nad bezpieczeństwem przeprowadzanych kontroli czuwał oddział antyterrorystów.

Ku zdziwieniu niemieckich policjantów obserwujących działania, inspektorzy transportu Fot. P. Jasiczek: Jeden z zatrzymanych przez policjantów samochodów. drogowego doszukali się m.in. nieprawidłowości w autokarze jadącym z Rosji, ale będącym na niemieckich numerach rejestracyjnych. Spisywanie protokołu trwało blisko pół godziny.

Tylko w Wielkopolsce w działania te zaangażowano 110 policjantów. Miejsc kontroli było 18.

Akcja zaczęła się o godz. 16.30 i trwała do północy. Jednak już około godz. 20.00 jakby zgodnie z kryptonimem działań - ,,Śnieżna droga” - zaczął sypać śnieg. Policjanci kontrolowali zarówno dokumenty jak i trzeźwość kierujących. Celnicy zaglądali do wnętrza pojazdów, szukając kontrabandy.

 

Akcję koordynowała Komenda Główna Policji w Warszawie. Policjanci skontrolowali 1939 pojazdów i wylegitymowali 2378 osób. Zatrzymano 14 nietrzeźwych kierowców, nałożono 215 mandatów na kwotę 28450 zł. Dziesięć praw jazdy policjanci zatrzymali, ujawnili i zatrzymali też 6 kierowców prowadzących pojazdy bez up- rawnień. Skonfiskowano 86 dowodów rejestracyjnych.

W całym kraju w akcji uczestniczyło 270 policjantów i 108 funkcjonariuszy pozostałych służb.

 

Doetleff Wolf, policja niemiecka:

Jesteśmy razem w Unii i to dobrze, że przeprowadzamy wspólne działania. Przyjeżdżając do Wielkopolski, zapoznajemy się ze specyfiką przestępstw popełnianych w tym regionie. Ponieważ jestem trzeci raz w Polsce, zauważyłem, że polska policja wymienia sprzęt i obecnie - jeśli chodzi o łączność radiową - ma sprzęt, jakiego nie mają policjanci niemieccy. Komisariaty policji autostradowej w Niemczech to na razie pojemniki kontenerowe. Komisariaty przy A2 są zdecydowanie bardzie komfortowe.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości