Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Kirchoff Polska z ekspansją na wschód

Data publikacji: Autor: łm

fot. Opel Od pięciu lat w Mielcu istnieje fabryka Kirchoff Polska, gdzie składane są części i podzespoły do aut General Motors, Suzuki, Forda, DaimleraChryslera i Volkswagena. Teraz firma chce inwestować w krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

Od pięciu lat w Mielcu istnieje fabryka Kirchoff Polska, gdzie składane są części i podzespoły do aut General Motors, Suzuki, Forda, DaimleraChryslera i Volkswagena. Teraz firma chce inwestować w krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

 

fot. Opel Polska spółka będąca filią koncernu Kirchoff Automotive planuje rozszerzenie działalności. W gliwickiej fabryce rozpoczęła się produkcji zespołów do przedniej części nadwozia Opla Agili (na zdjęciu) .

W tej samej hali Kirchoff planuje uruchomić montaż Opli Astra II. Inwestycję w Gliwicach ocenia się na 3 mln zł. Dzięki niej pracę znajdzie 50 osób.

 

Mielec nadal pozostanie główną bazą Kirchoff Polska. Tylko w zeszłym roku obroty zakładu wytwarzającego metalowe części i podzespoły wyniosły 33 mln euro. Teraz firma otrzymała zamówienie na wytwarzanie podzespołów do najnowszego modelu Suzuki, który będzie produkowany na Węgrzech od przyszłego roku. Niewyklucza się wejścia na rynek rosyjski.

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości