Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37001 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Klasa G terenowym samochodem roku 2014

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot: Mercedes-Benz Ponad 63 tys. czytelników magazynu branżowego "OFF ROAD" oddało swoje głosy na najlepsze auta terenowe na rynku. Klasa G po raz kolejny zdobyła pierwsze miejsce w kategorii modeli luksusowych, pikap G 63 AMG 6x6 zajął najwyższą lokatę w kategorii samochodów po tuningu, a wszechstronnie utalentowany Unimog triumfował wśród pojazdów specjalnych. To wotum zaufania udzielone przez czytelników podkreśla wyjątkową pozycję, jaką cieszą się Mercedesy z napędem na obie osie.
Klasa G zjeżdża z linii produkcyjnych nieprzerwanie od 35 lat i już dawno temu dorobiła się statusu ikony off-roadu. Nawet dziś Fot: Mercedes-Benzpozostaje jednak „na bieżąco” pod każdym względem, a to za sprawą systematycznych modernizacji. Najnowsza generacja modelu imponuje zaawansowaną technologią układu napędowego oraz najwyższej klasy wykończeniem, a jednocześnie wciąż zachowuje swoje oryginalne, bezcenne walory, takie jak ekstremalna wytrzymałość i znakomite właściwości terenowe. Nic więc dziwnego, że tytułem "Terenowego samochodu roku" została nagrodzona już po raz 11.

Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6 – dysponujący napędem na wszystkie koła 6x6, silnikiem o mocy 400 kW (544 KM) i specjalnym zawieszeniem – zapewnił sobie zwycięstwo w kategorii "Off-road tuning". Potężny pikap nie tylko jest niezrównany poza utartymi szlakami, ale dzięki wyrafinowanej kabinie zapewnia też wyjątkowy komfort.

W kategorii "Pojazdów specjalnych" po raz kolejny triumfuje Mercedes-Benz Unimog. Jego wrodzone cechy – niezrównana mobilność w terenie, maksymalna odporność i elastyczność zabudowy – sprawiają, że to idealny samochód do transportu ładunków z dala od cywilizacji oraz specjalnych zastosowań

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Mercedes-Benz Klasa G zdjęcia

Mercedes-Benz Klasa G dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Mercedes-Benz Klasa G opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Mercedes-Benz Klasa G Cena

Części dla marki Mercedes-Benz

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

840 zł