Wszystko
o samochodach

Porady / Eksploatacja

Klimatyzacja. Brzydki zapach z nawiewów - jak sobie poradzić?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN Turbo / x-news

Fot. TVN Turbo/x-news W samochodzie brzydko pachnie z nawiewów? To niemal standard, gdy po zimie zaczynamy używać klimatyzacji. Coraz bardziej popularne stają się środki, dzięki którym można samodzielnie oczyścić nawiewy.

Jeżeli poczujemy brzydki zapach z klimatyzacji w aucie, niekoniecznie trzeba udawać się do serwisu. W supermarketach i sklepach z akcesoriami motoryzacyjnymi, bez trudu można znaleźć środki dzięki którym pozbędziemy się smrodu z nawiewów.

Przy zakupie środków do czyszczenia klimatyzacji, warto zwrócić uwagę do czego są przeznaczone. Część z nich to tylko odświeżacze, a żeby pozbyć się śmierdzącego problemu, potrzebny jest preparat do odgrzybiania.

Redakcja poleca: Mandaty. Za to kierowca nie zostanie już ukarany

Większości środków używa się podobnie. Należy wyłączyć klimatyzację, włączyć dmuchawę na najwyższe obroty i obniżyć maksymalnie temperaturę. Wyciągamy filtr przeciwpyłkowy, w jego miejsce wkładamy rurkę z aplikatorem i opróżniamy opakowanie.   Trzeba pamiętać, aby po czyszczeniu klimatyzacji, zamontować nowy filtr kabinowy.

Koszt zakupu preparatu to około 30 zł.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • ola (gość)

  te buteleczki z rurkami to sobie wetknij = wiadomo gdzie naciągaczu

 • Christophoros (gość)

  Zgadzam się z przedmówczynią. Howgh.

 • Michał (gość)

  Używajcie klimatyzacji cały rok a nie tylko gdy jest ciepło to nie będziecie marudzić że wam coś śmierdzi .

 • Wiktor (gość)

  Te preparaty są niezłe, choć to taki środek zastępczy. Trzeba korzystać z klimy, wymieniać systematycznie filtr kabinowy i od czasu do czasu odgrzybić. Na https://www.auto-motor-i-sport.pl/ widziałem kiedyś spoko artykuł na ten temat. Jak ktoś ma problem, to powinien poszukać.

 • kupidyn (gość)

  Klimę serwisować systematycznie ( ja np. jeżdżę do www.perfectclima.pl ), najlepiej raz w roku i problemu nie będzie. Te 2 stówki każdy w portfelu znajdzie przecież. Nie jest to jakiś duży wydatek, a można się ochronić przed przykrymi konsekwencjami.

 • Magic (gość)

  Ja to sprawdze

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości