Wszystko
o samochodach

Porady / Samochód latem

Klimatyzacja. Uwaga na napełnianie... gazem LPG (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN Turbo / x-news

Fot. TVN Turbo/x-news Napełnienie klimatyzacji w profesjonalnym zakładzie to koszt co najmniej 150 złotych. Jeśli w układzie jest zastosowany nowy czynnik, koszt może być jeszcze wyższy. Wysokie ceny sprawiły, że cześć handlarzy zaczęła kombinować.

 - Koszt nowego czynnika był na tyle duży, że wiele osób podjęło próbę konwersji do czynnika R134A. I tu znowu zaskoczenie, bo cena została sztucznie podniesiona. W tym momencie handlarze zostali trochę na lodzie, ponieważ cena usługi jest zbyt wysoka, co zmniejsza ich zysk. Dlatego zaczęli stosować LPG - powiedział Adam Klimek z TVN Turbo.

Zobacz także: Kupujemy używanego crossovera

Do napełnienia klimatyzacji potrzeba go około litra. Koszt? 2 zł. Napełniony w ten sposób układ może być jednak niebezpieczny. Gaz jest łatwopalny. - Niebezpieczeństwo dla użytkownika jak najbardziej istnieje - zaznacza Dariusz Baranowski, ekspert ds. ustalania przyczyn pożarów.

Klima nabita gazem LPG to także problem w serwisie. Podczas konserwacji czy nabijania układu muszą opróżnić jego całą zawartość. Większość maszyn nie posiada analizatora składu gazu który się odzyskuje.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w poniedziałek.

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości