Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Kłopotów z „Pojazdem” ciąg dalszy

Data publikacji: Autor: Maciej Pawlikowski - Dziennik Bałtycki

Fot. Łukasz Kasprzak: "Pojazd" miał rozwiązać problemy z rejestracją. Tymczasem kolejki oczekujących na wydanie dokumentu wydłużyły się.

Jak bumerang powraca sprawa wadliwego funkcjonowania wprowadzonego niedawno systemu „Pojazd”. Miał on umożliwić szybką rejestrację aut, a tymczasem ciągle sprawia kłopoty.

 

Zdaniem urzędników są trzy główne powody problemów z „Pojazdem”. Przede wszystkim system nie uwzględnia współwłasności pojazdu. Dodatkowo w karcie pojazdu drukowane jest tylko imię i nazwisko właściciela, bez adresu. Wreszcie, aby zarejestrować markę, która nie widnieje w katalogu Instytutu Transportu Samochodowego, trzeba czekać kilka tygodni na odpowiedź.

W takim wypadku wydawany jest tymczasowy dowód rejestracyjny. Fot. £ukasz Kasprzak:

 

- To najgorszy system, jaki przyszło nam kiedykolwiek wprowadzać w Urzędzie Miejskim. Często zawiesza się przy wprowadzaniu danych, nie współpracuje z innymi systemami, a co za tym idzie, niektóre dane trzeba wpisywać po kilka razy - stwierdza Danuta Janczarek z gdańskiego Urzędu Miasta.

 

- Wszystko powoli wraca do normy. Obsłużenie jednego klienta zajmuje już tylko 30 minut, a nie jak na początku, godzinę. Zatrudniliśmy dodatkowe osoby i wszystko przebiega coraz sprawniej. Problem stanowią nowe aplikacje, które wprowadzane są z dnia na dzień - dodaje Teresa Kleger-Rudomino, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich UM.

 

- Niektórzy klienci czekają na nowy dokument dwa lub trzy tygodnie, inni tylko kilka dni. Nie mamy pojęcia, dlaczego tak się dzieje - mówi Kleger-Rudomino.

 

Częściowym rozwiązaniem problemów z systemem pojazd jest udostępnienie na internetowej stronie Urzędu Miejskiego w Gdańsku (www.gdansk.pl) trzech nowych procedur on - line. Chodzi o wymianę dowodu rejestracyjnego ze względu na brak miejsca na przeglądy, zmianę adresu zamieszkania oraz wpis i anulowanie zastawu rejestrowego.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości