Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Koalicja przeciw kobylnickim fotoradarom

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Koalicja przeciw kobylnickim fotoradarom Kolejna firma zaoferowała zniżki mieszkańcom gminy Kobylnica, o ile doprowadzą oni do usunięcia ze swojej gminy fotoradarów straży gminnej.

Firma WIMA Service, dystrybutor konstrukcyjnych płyt budowlanych, kamieni ogrodowych itp. ogłosiła właśnie w płatnym komunikacie, że "będąc generalnym dystrybutorem produktów marki Spanogroup i dystrybutorem produktów Granulati w Polsce, gorąco popiera obywatelską inicjatywę pozbycia się w drodze referendum fotoradarów z Gminy Kobylnica”. Jeśli to się uda, udzieli mieszkańcom gminy aż 30-procentowych rabatów.

Wcześniej takiego samego poparcia udzielił inicjatorom przeprowadzenia referendum w sprawie fotoradarów także koszaliński Kospel S.A., producent nowoczesnych urządzeń grzewczych. Obiecał m.in. 38 procent rabatu na zestawy solarne. Jak wyjaśnił prezes Kospelu, czyni to, bo uznał, iż łupienie kierowców fotoradarami, zwłaszcza w Kobylnicy, stało się niesmaczne.

Pan Romuald, przedsiębiorca z Kobylnicy, który jest inicjatorem akcji, przyznaje, że nawiązał już kontakt z jednym z przedsiębiorców. Obiecał mu pomoc, bo zgadza się z jego poglądem, iż Straż Gminna w Kobylnicy psuje wizerunek gminy w całej Polsce i utrudnia działalność gospodarczą.

Pan Romuald, chociaż we środę wystąpił już w ogólnopolskim programie telewizyjnym, wciąż jednak zastrzega sobie anonimowość. Jak mówi, ujawni się z nazwiska dopiero w przyszłym tygodniu, po zarejestrowaniu pięcioosobowej grupy inicjatywnej. Zapewnia, że grupa jest już skompletowana: a w jej składzie jest dwóch przedsiębiorców.

– Już zdecydowaliśmy. Nie będziemy się rozdrabniać. W referendum chcemy postawić kwestię całkowitej likwidacji Straży Gminnej w Kobylnicy – powiedział. Wicewójt Kobylnicy Jan Plutowski wczoraj odmówił komentarza w tej sprawie.

Koalicja przeciw kobylnickim fotoradarom
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Koalicja przeciw kobylnickim fotoradarom

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości