Wszystko
o samochodach

Porady / Bezpieczeństwo

Kobiety są lepszymi kierowcami! Sprawdź, dlaczego

Data publikacji: Autor: Czesław Wachnik

Kobiety są lepszymi kierowcami! Sprawdź, dlaczego Kobiety potrafią poprawiać makijaż w czasie jazdy, malować paznokcie, rozmawiać przez telefon, a mimo to są sprawcami znacznie mniejszej liczby wypadków i stłuczek niż mężczyźni. Ale to ci drudzy, często uważają się za lepszych kierowców.

– Mężczyźni zdecydowanie dominują jako sprawcy wypadków. Jeżdżą zbyt szybko, wymuszają pierwszeństwo i dochodzi do wypadków. Chociaż zauważam, że obraz kobiety jadącej wolniej i ostrożniej, zaczyna zanikać. Kobiety też potrafią przycisnąć pedał gazu. Jednak, kto jest lepszym kierowcom, tu wolę się nie wypowiadać – mówi funkcjonariusz zielonogórskiej drogówki.

– Kobiety są lepszymi kierowcami od mężczyzn. Jeżdżą wolniej i rozsądniej i tym samym powodują mniej wypadków. Ze statystyk zdawalności egzaminów na prawo jazdy wynika, że przy pierwszym sprawdzianie, znacznie lepiej wypadają mężczyźni. Są sprawniejsi technicznie, a ponadto kobiety zjada stres. Ale później, przy drugim czy trzecim podejściu, panie radzą sobie znacznie lepiej – dowiedzieliśmy się od pracownika Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gorzowie.

Redakcja poleca:

Nielegalny sposób na tańsze OC. Grozi nawet 5 lat więzienia
Nieoznakowane BMW dla policji. Jak je rozpoznać?
Najczęstsze błędy na egzaminie na prawo jazdy

O tym, że kobiety są lepszymi kierowcami przekonuje Andrzej Szyjkowski, przed laty rajdowiec. – Jestem wrogiem często powtarzanej tezy, że kobiety są gorszymi kierowcami. One jeżdżą znacznie ostrożniej, są bardziej odpowiedzialne. To jest chyba wrodzone czy może ukształtowane w rodzinie. Natomiast mężczyźni zbyt często zachowują się nierozsądnie, a nawet głupio. I wtedy giną. To takie koguty idące na rzeź – dodaje Szyjkowski.

Oczywiście w tych naszych opiniach, nie może zabraknąć pani, szczególnie w dniu dzisiejszego święta. Iwona Palacz, najlepsza instruktor nauki jazdy wśród kobiet z południowej części regionu: - Wydaje się, że chociaż mężczyźni mają lepsze predyspozycje, bo często już od dzieciństwa spotykają się z motoryzacją, to kobiety radzą sobie coraz lepiej. Ale te różnice powoli zanikają. Gdybym jednak oceniła sposób jazdy, to panie są bardziej skupione, jeżdżą rozsądniej i tym samym powodują mniej wypadków. Jednak najważniejsza jest tu głowa, jeśli ktoś myśli, to mężczyzna i kobieta jeżdżą rozsądnie – dodaje pani Iwona.

Zobacz też: Redakcyjny test Mazdy CX-5

O tym jak kobiety mogą zachowywać się w czasie jazdy, pokazuje przykład z Wielkiej Brytanii. Policyjna kamera nagrała tam, jak 22-letnia dziewczyna prowadziła samochód… kolanem. W tym czasem ręce miała zajęte robieniem makijażu. W jednej ręce trzymała puderniczkę, w drugiej – tusz do rzęs. Taka niestandardowa jazda nie skończyła się wypadkiem. Brytyjska spokojnie dojechała do celu. Mimo to policja zdecydowała się wlepić dziewczynie mandat w wysokości 200 funtów.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości