Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Kodeks drogowy. Ministerstwo chce eliminować wraki z dróg

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Fot. ITD Ministerstwo Infrastruktury przygotowało projekt rozporządzenia w sprawie programu szkolenia i warsztatów dla osób przeprowadzających kontrole techniczne na drogach. Chodzi o wyeliminowanie z dróg jeżdżących złomów.

Celem tego rozporządzenia jest poprawa bezpieczeństwa drogowego i ochrona środowiska. Jest aktem wykonawczym do nowelizacji Prawa o ruchu drogowym, która wdraża dyrektywę Parlamentu Europejskiego w kwestii drogowej kontroli technicznej pojazdów wykonujących przewóz drogowy rzeczy i osób, w tym system drogowych kontroli technicznych, procedury kontrolne oraz współpraca i wymiana informacji między państwami członkowskimi UE.

W projekcie rozporządzenia zapisano, że kontrole mają dotyczyć pojazdów wykonujących przewóz osób powyżej 9 osób łącznie z kierowcą, a także pojazdów do przewozu ładunków o maksymalnej masie całkowitą powyżej 3,5 t.

Kontrole będą też dotyczyć przyczep o maksymalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t oraz ciągników kołowych użytkowanych do komercyjnego transportu towarów. Chodzi o pojazdy, w których maksymalna prędkość konstrukcyjna przekracza 40 km/h.

Zobacz także: Używana Toyota Aygo. Czy warto kupić?

Projekt rozporządzenia określa program szkolenia dla kontrolerów przeprowadzających szczegółowych drogowe kontrole techniczne, warsztatów przeprowadzających szczegółowe drogowe kontrole techniczne, a także odpowiednie wzory dokumentów.

Zobacz także: Porsche Macan w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Jan (gość)

    Jak ludzie będą dobrze zarabiać a sprzedawcy obniżą ceny nowych samochodów problem sam zniknie. Większość niemców za roczną pensję kupi auto a my? Po za tym co za problem wprowadzić samochód za 15-20 tys bez zbędnych pierdół typu poduszki powietrzne, abs chuje,sy, radio, klima

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości