Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Kodeks drogowy. Ministerstwo chce nowych zakazów! To może być szok i kolejna rewolucja nie tylko dla kierowców

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Archiwum PPG Za nami duże zmiany w taryfikatorze mandatów, ale kierowców i rowerzystów może szybko czekać kolejna rewolucja w przepisach. Jest już propozycja zmian kodeksu drogowego.

Marek Dworak, pełnomocnik ministra infrastruktury do spraw bezpieczeństwa ruchu drogowego i ruchu rowerowego w rozmowie z brd24.p, zapowiada duże zmiany w przepisach.

Po pierwsze kwestia jazdy po rondzie. Zaproponowano, że zjeżdżamy z klasycznego ronda zawsze z prawego pasa i wówczas używamy prawego kierunkowskazu.

Zobacz także: Czy można nie płacić OC kiedy auto tylko stoi w garażu?

Dużo może zmienić się nie tylko dla kierowców. Wśród propozycji zmian w kodeksie drogowym jest postulat, aby dzieci miały obowiązkowo jeździć w kasku rowerowym, a rowerzyści mogliby otrzymać ustawowy zakaz wjazdu przed nadjeżdżający samochód na przejazdach rowerowych.

To tylko propozycje i nie jest pewne czy znajdą się w kodeksie drogowym.

Zobacz także: Mercedes EQA - prezentacja modelu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Aleksander (gość)

    Najleprze rozwiązanie jest wyłączyć wszystkie pojazdy z ruchu i zrobić z dróg zrobić deptaki lub aleje zasłużonych. Ministrom i członkom rządu dać deskorolki - bo bez paliwa i kosztów. Reformę przeprowadić natychmiast. PILNE, BARDZO PILNE

  • Obywatel (gość)

    Dla mnie wazniejsze by byly tablice rej dla wszystkich pojazdow, ktore jezdza po chodnikach i drogach. W razie konfliktu bylo by wiadomo kto jechal a tak rowerzysci maja przewage, bo samochody sa oznakowane. Zagapilem sie i rowerzysta musial zahamowac. Zakapowal mnie i 300 zl oraz 6 punktow. Jeszcze sadem straszyli. Na rowerzystow nie ma bata, bo nby jak?

  • Lkl (gość)

    Najlepiej zostawić tylko samochody rzadowe i rząd ma problem z głowy

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości