Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Kodeks drogowy. Robert Kubica ambasadorem zmian dla kierowców?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Adam Jankowski Szef rządu Mateusz Morawiecki spotkał się z Robertem Kubicą. Co wynikło ze spotkania kierowcy F1 i polskiego premiera?

Premier o spotkaniu z kierowcą Formuły 1 poinformował na swoim profilu w mediach społecznościowych. Szef rządu napisał:

Nie ma to jak spotkać się z mistrzem kierownicy, gdy zastanawiamy się nad najlepszymi rozwiązaniami związanymi z bezpieczeństwem na drogach…

Jak mówiłem kilka dni temu poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego jest dla mnie jednym z priorytetów tej kadencji i stoi w centrum zainteresowania rządu.
Jednak nowe przepisy nie wystarczą - musimy wspólnie zacząć praktykować bezpieczną jazdę. A kto wie o niej więcej niż  Robert Kubica.
SZYBKAkawa z mistrzem i od razu poczułem, że to właściwy ambasador nadchodzących zmian.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

Wszystko wskazuje na to, że Kubica weźmie udział w rządowej kampanii informacyjnej, która poprzedzi wprowadzenie nowych przepisów drogowych dla kierowców. Przypomnijmy, że rozważana jest m.in. utrata prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h nie tylko w terenie zabudowanym, ale również poza nim. Mówi się również o wprowadzeniu jednolitego ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym do 50 km/h, bez względu na porę dnia. Przypomnijmy, że obecnie w godzinach 23:00-5:00 limit to 60 km/h. Trwa także dyskusja o pierwszeństwie pieszych jeszcze przed przejściem.

Zobacz także: SUV-y Škody. Kodiaq, Karoq i Kamiq. Trojaczki w komplecie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • pazerność ma swoją cenę (gość)

    Kto się raz sprzedał pisowi będzie do końca życia ich marionetką.

  • To jest takie PiSiorskie (gość)

    Szkoda chłopaka ale kasa robi swoje.

  • Tintina (gość)

    Nie do końca rozumiem sens odbierania prawa jazdy za przekroczenie prędkości poza terenem zabudowanym. Odnośnie bezwzględnego pierwszeństwa pieszego to też dyskusyjną sprawa. Należy zacząć od zmian w nauce jazdy na kursach. Piesi bezwzględnie w kamizelkach odblaskowych i więcej szacunku wobec siebie nawzajem to kierowcy nie będą się czuli jak przestępcy wyjeżdżając na drogę. Bo drogi Panie Premierze i Panie Robercie drogi publiczne to nie tor. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości