Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37587 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Kodiaq i Karoq. Czym nowe SUV-y Skody różnią się od innych modeli marki?

Data publikacji: Autor: (ip)

Skoda stawia szczególny nacisk na ponadprzeciętne wymiary kabiny. W SUV-ach Skody fakt ten jest podkreślony przez profil nadwozia: kabina pasażerska została wydłużona kosztem skrócenia maski.

Fot. Skoda SUV-y zdobyły w ostatnich latach niesamowitą popularność. Rozwój portfolio modeli z tego segmentu stanowi obecnie jeden z kluczowych elementów strategii Skody.

Nowa rodzina SUV-ów Skody wyróżnia się na tle pozostałych modeli marki. Ich stylistyka została zapowiedziana przez studium Vision S, które swoją premierę miało na targach samochodowych w Genewie w marcu 2016 roku. Siedem miesięcy później, w październiku, czeska marka wprowadziła do produkcji swojego pierwszego dużego SUV-a, Skodę Kodiaq. W drugiej połowie bieżącego roku dołączy do niego młodszy, nieznacznie mniejszy brat – Skoda Karoq.

Obydwa SUV-y są typowymi reprezentantami swojej marki, cechującymi się tak jak wszystkie pozostałe modele atrakcyjnymi, krystalicznymi liniami oraz tylnymi światłami z motywem litery C. Karoq i Kodiaq wyraźnie różnią się jednak od pozostałych modeli w gamie pod wieloma względami.

Redakcja poleca:

Policja z nową metodą walki z łamiącymi przepisy drogowe?
Ponad 30 tys, zł za złomowanie starego auta
Audi zmienia oznaczenie modeli na... stosowane wcześniej w Chinach

W porównaniu do dotychczasowych modeli, charakter nowych SUV-ów marki budują bardziej solidne, zabudowane formy z wysoko poprowadzonymi liniami bocznymi i z zaczynającymi się stosunkowo nisko przeszkleniami. Jak zwykle Skoda stawia szczególny nacisk na ponadprzeciętne wymiary kabiny. W SUV-ach Skody fakt ten jest podkreślony przez profil nadwozia: kabina pasażerska została wydłużona kosztem skrócenia maski.

W porównaniu do pozostałych modeli marki, logo Skody dominujące na wyraziście wyrzeźbionej masce jest większe. Ostro zakończony tył wzmaga wrażenie dynamiczności bryły nadwozia. Charakterystyczny obrys nadkoli to kolejna z unikalnych cech SUV-ów Skody. Wrażenie imponującej siły jest spotęgowane przez duże koła (o średnicy sięgającej nawet 19 cali).

Zobacz także: Skoda Octavia w naszym teście

Polecamy: Co oferuje Kia Picanto?

W porównaniu do pojedynczych żeber stosowanych w grillach innych modeli w gamie Skody w SUV-ach grill jest pokryty podwójnym ożebrowaniem. Otoczony jest chromowanym pasem o trapezoidalnym kształcie, tak jak we wszystkich modelach marki. Podwójne żebra wskazują na atletyczny design SUV-ów.

Wrażenie przestrzennego przodu jest wzmocnione przez cztery ułożone horyzontalnie reflektory, kolejny ze znaków rozpoznawczych SUV-ów marki. W modelach Kodiaq i Karoq moduł świateł przeciwmgielnych został przeniesiony wyżej, tuż pod główny segment świateł. Wyższa pozycja świateł przeciwmgielnych niż w pozostałych modelach daje im lepsze zabezpieczenie podczas jazdy terenowej.

Charakterystyczną cechą kabin SUV-ów Skody są pionowe wloty wentylacyjne na desce rozdzielczej. Podczas gdy w innych modelach czeskiej marki zachowują one wertykalną orientację i są ulokowane nad centralnym wyświetlaczem, w modelach Karoq i Kodiaq zajmują one miejsce wzdłuż boków ekranu.

 

Skoda stawia szczególny nacisk na ponadprzeciętne wymiary kabiny. W SUV-ach Skody fakt ten jest podkreślony przez profil nadwozia: kabina pasażerska została wydłużona kosztem skrócenia maski.

Fot. Skoda

Skoda stawia szczególny nacisk na ponadprzeciętne wymiary kabiny. W SUV-ach Skody fakt ten jest podkreślony przez profil nadwozia: kabina pasażerska została wydłużona kosztem skrócenia maski.

Fot. Skoda

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • staruch (gość)

  Jak dla mnie niewiele sie różnią. Ogólnie rzecz biorąc większość nowych suvów jest do siebie strasznie podobna. W sumie nowe korando sie jakoś wyróżnia designem zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Można go fajnie spersonalizować i sie wyróżniać na drodze

 • fifek (gość)

  ani jeden ani drugi nie mój styl

 • gasior (gość)

  niczym sie nie roznia

 • speedy (gość)

  5008 to się dopiero wyróżnia. Widziałem testy na necie to ma icockpit i hifi focala wypasione. Nie ma co spoczywać na laurach, suvów jest na rynku mnóstwo, więc sam lift nadwozia mnie jako klienta nie zadowala.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Skoda Kodiaq zdjęcia

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Skoda Kodiaq opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Skoda Kodiaq Cena