Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Koenigsegg Gemera. Hybrydowe superauto o mocy 1700 KM

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Koenigsegg Gemera ma nadwozie wykonane z włókna węglowego. Fot. Koenigsegg Szwedzki producent ekskluzywnych, mocnych i bardzo drogich samochodów sportowych - firma Koenigsegg - rozszerza swoją ofertę o hybrydowy model Gemera, którego napęd ma moc 1700 KM.

Trudno uwierzyć, że Koenigsegg jest firmą ze Szwecji. W tym kraju obowiązują restrykcyjne ograniczenia prędkości na drogach, tymczasem Koenigsegg od niemal 20 lat produkuje sportowe samochody z bardzo mocnymi silnikami.

Najnowszą propozycją jest model Gemera. To czeromiejscowe superuto Gemera, którego nadwozie wykonano z włókna węglowego.

We wnętrzu znajduje się pełny zestaw udogodnień, łączność i sprzęt informacyjno-rozrywkowy, wyświetlacze z przodu i z tyłu, ładowarki do telefonów bezprzewodowych, Wi-Fi i wiele więcej.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Zalecenia dla kierowców

Ale najważniejszy jest układ napędowy. W tym przypadku zastosowano zestaw hybrydowy składający się z 2-litrowego trzycylindrowego silnika z podwójnym turbodoładowaniem, który ma moc 600 KM. Współpracują z nim trzy silniki elektryczne, dwa napędzają tylne, jeden napędza koła przednie. Ich łączną moc to 1100 KM. Zatem w sumie cztery silniki Gemery generują 1700 KM.

Koenigsegg twierdzi, że samochód może osiągnąć prędkość od 0 do 100 km/h w czasie 1,9 sekundy i osiągnąć prędkość maksymalną ponad 400 km/h.

Produkcja Gemery będzie ograniczona do 300 samochodów. Nie ma jeszcze informacji o cenach, ale mówi się o milionie dolarów.

Zobacz także: Nie pamiętasz o tej zasadzie? Możesz zapłacić 500 zł

Koenigsegg Gemera ma nadwozie wykonane z włókna węglowego. Fot. Koenigsegg

Koenigsegg Gemera ma nadwozie wykonane z włókna węglowego. Fot. Koenigsegg

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości