Wszystko
o samochodach

Przepisy / Prawo jazdy

Kolejki na egzaminy na prawo jazdy są coraz krótsze

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Kolejki na egzaminy na prawo jazdy są coraz krótsze Coraz mniej chętnych zgłasza się do Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, bo rząd zapowiedział, że nowe egzaminy na prawo jazdy zostaną wprowadzone później.

Tłumy kursantów, które pod koniec ubiegłego i na początku tego roku kłębiły się w wojewódzkich ośrodkach ruchu drogowego, powoli przechodzą do przeszłości.

To dzięki przesunięciu o 12 miesięcy wprowadzenia nowych egzaminów na prawo jazdy. Każdy chciał zdążyć przed 11 lutego 2011 roku od  kiedy miały obowiązywać nowe, znacznie trudniejsze egzaminy teoretyczne na wszystkie kategorie prawa jazdy. Teraz presji czasu już nie ma. Chociaż formalnie zmiana prawa nie nastąpiła - Sejm dopiero nad nią pracuje.

Więcej szczegółów: Nowe egzaminy na prawo jazdy dopiero od 2013 r. Minister potwierdza

Pod koniec ubiegłego roku w bydgoskim WORD na egzaminy zapisywało się codziennie ok. 600 osób. Liczba ta zmalała niemal o połowę, przynajmniej jeśli chodzi o osoby zapisujące się na egzamin po raz pierwszy. Liczba zapisujących się na egzaminy poprawkowe zmalała na razie nieznacznie.

Skracaja się też (o kilka dni) oczekiwanie na egzaminy. Na pierwszy trzeba w Bydgoszczy  czekać 26-28 dni, na poprawkowy 43 dni.
- Powietrze powoli schodzi - mówi obrazowo Tadeusz Błażejewski, zastępca dyrektora bydgoskiego WORD. - Widać, że informacja o przesunięciu wprowadzenia nowych egzaminów dotarła do zainteresowanych.
Fakt, że spada liczba osób zapisujących się na egzaminy, potwierdzają też Marek Staszczyk - dyrektor WORD w Toruniu i Jarosław Chmielewski - dyrektor WORD we Włocławku.

- To widać z dnia na dzień gołym okiem w Toruniu i w naszej filii w Grudziądzu, choć nadal zapisuje się bardzo dużo osób - wyjaśnia Staszczyk. - Trzeba czasu, by wszystko wróciło do normy.

Dyrektor dodaje, że na początku stycznia padł rekord zapisujących się na egzaminy - ponad 300 osób w Toruniu i tyle samo w Grudziądzu. Teraz na pierwszy egzamin trzeba czekać 2-3 tygodnie, na poprawkowy ok. 30 dni.    

(M)

Kolejki na egzaminy na prawo jazdy są coraz krótsze
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Kolejki na egzaminy na prawo jazdy są coraz krótsze

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości