Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Kolejna nagroda dla silnika TwinAir

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Fiat Deszcz nagród dla Twin Air, w ramach konkursu “International Engine of the Year 2011”. Silnik TwinAir produkowany przez Fiat Powertrain został uhonorowany czterema nagrodami, wyprzedzając jednostki napędowe konkurencji we wszystkich kategoriach, w których startował.
Fot. Fiat Jury złożone z 76 dziennikarzy i ekspertów, pochodzących z 36 krajów, nie tylko potwierdziło sukces silnika TwinAir w odpowiadającej mu kategorii pojemności (poniżej 1.000 cm3), ale ogłosiło go wręcz „Silnikiem Roku 2011” - “International Engine of the Year 2011”, przyznając najwyższe wyróżnienie przewidziane w Konkursie. Ponadto silnik Twin Air z Fiat Powertrain otrzymał nagrody dla najlepszego debiutu (“Best New Engine 2011”) oraz dla najbardziej ekologicznej jednostki napędowej (“Best Green Engine 2011”).

CZYTAJ TAKŻE

Top Gear nagrodził silnik TwinAir produkowany w Polsce

Silnik 0.9 TwinAir pojawi się w kolejnych modelach Fiata


Ten bezprecedensowy sukces dokłada się do zeszłorocznej nagrody “Best New Engine 2010” którą zdobył silnik 1.4 MultiAir Turbo i potwierdza pozycję Fiat Powertrain jako lidera w rozwoju, i produkcji jednostek napędowych o małej pojemności, zaawansowanych technologicznie, i o ograniczonym szkodliwym wpływie na środowisko naturalne.

Aktualnie dostępny w konfiguracji Turbo o mocy 85 KM w modelu Fiat 500/500C oraz już niedługo w nowej Lancii Ypsilon, silnik TwinAir zostanie w najbliższym czasie wprowadzony na rynek również w wersji wolnossącej o mocy 65 KM oraz w kolejnej wersji Turbo o wysokiej mocy 105 KM, plasującej go na szczycie kategorii jeśli chodzi o uzyskiwany stosunek mocy do pojemności skokowej (120 KM/litr). Ponadto zostanie też wprowadzona ekologiczna wersja Turbo bi-fuel o mocy 80 KM. Wydajne silniki z rodziny Twin Air stanowią maksymalne osiągnięcia koncepcji downsizing; dysponują ponadto wyrafinowaną technologią MultiAir dla inteligentnego zarządzania zaworami ssącymi, co zapewnia błyskotliwe osiągi i jednocześnie zmniejszają zużycie paliwa oraz emisję CO2 .

Komentarze członków jury na temat TwinAir byly bardzo pochlebne:
“Silnik TwinAir jest dowodem na to, że ekstremalne zmniejszanie rozmiarów nie oznacza niskich osiągów; przy zadziwiającym, bardzo efektywnym i niezawodnym momencie obrotowym ten mały silnik jest bardzo zadziorny” - John Carey, „Wheels’.

“Cztery zwycięstwa w jednym roku? To doprawdy zadziwiający wynik! Silnik TwinAir zapisał się w historii nagród “International Engine of the Year” – stwierdził Dean Slavnich, vice-przewodniczący jury konkursu i redaktor magazynu “Engine Technology International”.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości