Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Kolejna podwyżka cen autogazu

Data publikacji: Autor: (am)

fot. archiwum Zła wiadomość dla właścicieli samochodów wyposażonych w instalacje gazowe. Od początku maja rośnie cena autogazu, bo fiskus podniósł akcyzę o, bagatela, 38,5%.

 

fot. archiwum Co dziesiąte auto w Polsce napędzane jest gazem. Kierowcy montowali instalacje, by kupować paliwo tańsze i bardziej ekologiczne od benzyny czy oleju napędowego. Dzięki temu Polska od dwóch lat zajmuje po Włoszech drugie miejsce w Europie pod względem sprzedaży autogazu. Fiskus to zauważył i, jak to w Polsce bywa, postanowił podnieść o prawie 40% stawkę podatku akcyzowego, która jest wliczana w cenę autogazu.

To już druga w tym roku podwyżka podatku na to paliwo.

 

Dodatkowo od początku roku do ceny autogazu dolicza się 6-7 groszy opłaty paliwowej, z której dochody są przeznaczone na inwestycje drogowe. Analitycy policzyli, że cena autogazu wzrośnie o kolejne 12 groszy na litrze.

 

Minister finansów liczy, że podnosząc podatek akcyzowy zwiększy wpływy do budżetu państwa. Wzrost ceny tego paliwa może w istotny sposób zahamować rozwijający się rynek autogazu i budżet może stracić również dochody z podatku od instalacji, których kierowcy w związku z podwyżką nie zamontują.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości