Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38788 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

Kolejna wersja NSX Concept

Data publikacji: Autor: (ip)

Honda NSX Concept , Fot: Honda Podczas salonu samochodowego w Detroit możemy zaobserwować ewolucję w konstrukcji i stylizacji kolejnej wersji modelu NSX Concept. Po raz pierwszy pokazano też kierunek, w jakim rozwija się koncepcja jego wnętrza. American Honda prezentuje najnowszą wersję sportowego auta na stoisku swojej marki Acura.

Prezentowana odmiana NSX pozostaje wierna oryginalnej koncepcji stylistycznej, z niską, ale szeroką bryłą nadwozia i Honda NSX Concept , Fot: Hondadynamicznymi, atrakcyjnymi proporcjami.

Nowy NSX Concept umożliwia spojrzenie na jeden z możliwych kierunków stylistycznych wnętrza produkcyjnej wersji tego modelu. Wnętrze oferuje dobrą widoczność, pewną pozycję kierowcy i intuicyjny interfejs (“Simple Sports Interface”). Zgodnie z duchem oryginalnego NSX, projektanci Hondy starali się zapewnić synergię współdziałania człowieka z maszyną.

Projektanci najnowszej wersji NSX’a dążyli do zapewnienia cech sportowego auta nowej generacji, które łączy dynamikę supersamochodu z dobrymi parametrami ekologicznymi. Dlatego do napędu tego modelu wybrano centralnie umieszczony silnik V6 z bezpośrednim wtryskiem paliwa, połączony z opracowanym przez Hondę układem Sport Hybrid SH-AWD (Super Handling All -Wheel Drive), który przenosi napęd na wszystkie koła.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, nowy NSX opracowywany jest przez globalny zespół badawczo-rozwojowy prowadzony przez projektantów i inżynierów Honda R&D Americas, Inc. z ośrodków w Los Angeles w Kalifornii oraz z Raymond w Ohio. Nowy NSX będzie produkowany na terenie USA, w nowych zakładach w centralnej części stanu Ohio.

Nowy NSX Concept trafi także na stoisko Hondy na genewskim salonie samochodowym, który odbędzie się w marcu 2013 r.

Honda NSX Concept , Fot: Honda

Honda NSX Concept , Fot: Honda

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Części dla marki Honda

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

469 zł