Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39049 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Kolejne BMW M5 i M6 tylko z automatem

Data publikacji: Autor: (pp) źródło: insideline.com

Fot. BMW W wywiadzie z portalem "insideline.com", szef inżynierów M GmbH Albert Biermann przyznał, że obecne generacje modeli M5 oraz M6 są ostatnimi, w których oferowane są manualne skrzynie biegów.

Fot. BMWPrzypomnijmy, że kilka tygodni temu BMW zaprezentowało w USA wersje tych pojazdów wyposażone właśnie w ręczne przekładnie. Okazało się, że zapotrzebowanie na tego typu modele w Stanach Zjednoczonych jest na tyle duże, że zdecydowano się na wprowadzenie ich do sprzedaży. To jednak ostatnie generacje tych pojazdów, które będą posiadały taką opcję.

Jak wyjaśnił Biermann, problemem tego typu przekładni jest niewielki popyt. - "Niemal na każdym kontynencie, poza USA, zainteresowanie ręcznymi skrzyniami biegów jest marginalne. To już ostatni raz, kiedy wprowadzamy do oferty przekładnie manualne. Powoduje to niepotrzebne koszty, których nie chcemy już ponosić" - wyjaśnił.

Choć BMW M5 i M6 będą oferowane już wyłącznie z pół-automatycznymi przekładniami dwusprzęgłowymi, to Biermann zdradził, że ich losu nie podzieli mniejsze M3. Ten pojazd w dalszym ciągu będzie dostępny z dwoma rodzajami skrzyń biegów.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Komentarz usunięty.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

BMW SERIA 5 zdjęcia

BMW SERIA 5 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

BMW SERIA 6 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

BMW SERIA 5 opinie

Oceń swoje auto

BMW SERIA 5 Cena