Wszystko
o samochodach

Motosport / Wyścigi

Kolejne podwójne zwycięstwo Chevroletów Cruze

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot: Chevrolet Menu zwycięża w pierwszym wyścigu w Chinach, Muller triumfuje w drugim wyścigu i powiększa swoją przewagę punktową, Huff dwukrotnie na trzecim miejscu.
Chevrolet odniósł kolejne podwójne zwycięstwo w pierwszej w historii Fot: Chevrolet rundzie WTCC rozgrywanej w Chinach. Alain Menu zwyciężył w pierwszym wyścigu, natomiast Yvan Muller triumfował w wyścigu numer 2. Z kolei Rob Huff dwukrotnie stanął na trzecim miejscu podium. Krótki i kręty tor Tianma był idealnym miejscem do rozegrania dwóch emocjonujących wyścigów, które zachwyciły licznie zgromadzonych fanów z Chin. Dzięki dobrym rezultatom osiągniętym w niedzielę, Yvan zwiększył swoją przewagę nad Robem w klasyfikacji kierowców do 20 punktów. Walka o tytuł Mistrza Świata zostanie rozstrzygnięta podczas ostatniej rundy, która odbędzie się za dwa tygodnie w Makau.

W pierwszym wyścigu Alain Menu wykorzystał przewagę startu z pole positon, obejmując prowadzenie, którego nie oddał aż do końca wyścigu. W ten sposób zawodnik odniósł swoje piąte zwycięstwo w roku. Walka była wymagająca, ponieważ Szwajcar musiał odeprzeć ataki Turkingtona, który umocnił swoją pozycję na ostatnich okrążeniach i zdołał wyprzedzić Huffa, plasując się tym samym na drugim miejscu. Z kolei Muller po starcie z siódmej pozycji dojechał do mety jako czwarty.

CZYTAJ TAKŻE

WTCC: Menu i Coronel zwyciężyli na Suzuce


WTCC: Engstler i Muller zwyciężyli na Oschersleben


Fot: Chevrolet Drugi wyścig to przede wszystkim chaotyczny start i równie nerwowe pierwsze okrążenia, obfitujące w liczne incydenty. Sytuację na torze wykorzystał Yvan Muller, który wysunął się na drugą pozycję, a następnie wyprzedził Tarquini’ego, zdobywając swoje ósme zwycięstwo w sezonie. Huff i Menu nie zdołali uniknąć zamieszania na torze i ostatecznie zakończyli zmagania odpowiednio na trzeciej i szóstej pozycji.

Wielki finał mistrzostw WTCC zostanie rozegrany na ulicach Makau, a walka o tytuł Mistrza Świata w klasyfikacji kierowców wciąż trwa...

Yvan Muller (4 / 1 miejsce): „Co za dzień! Po słabej sesji kwalifikacyjnej nawet sobie nie wyobrażałem, że osiągnę taki sukces. Właśnie takie wyścigi lubię i mogę śmiało przyznać, że motto Louisa Chevroleta ‘Nigdy się nie poddawaj’ było dziś moim mottem! Już pierwszy wyścig był dobry, ponieważ zdołałem uplasować się tuż za Robem na czwartej pozycji, ograniczając w ten sposób możliwość utraty punktów, jednak drugi wyścig był rewelacyjny. Wiedziałem, że start będzie intensywny, więc zdecydowałem się utrzymać pozycję za Tarquinim, wiedząc, że w końcu uda się go wyprzedzić. Gdy już to się stało, reszta wyścigu przebiegła bez najmniejszych problemów”.

Alain Menu (1 / 6 miejsce): „To moje kolejne zwycięstwo, z którego się bardzoFot: Chevrolet cieszę. W pierwszym wyścigu miałem bardzo dobry start, dlatego starałem się wykorzystać przewagę, jaką daje pole position. Kilka pierwszych okrążeń przejechałem ostrożnie, aby nie uszkodzić przednich opon. To była rozsądna taktyka, ponieważ Turkington rozpoczął atak w drugiej części wyścigu, jednak udało mi się go powstrzymać. Starałem się po prostu skupić na jeździe i utrzymywaniu tempa”.

Rob Huff (3 / 3 miejsce): „To nie jest zbyt dobry wynik w końcówce mistrzostw. Tak jak przypuszczaliśmy, wszystko okaże się więc w Makau. Pierwszy wyścig był niezły, ale żałuję, że nie udało mi się utrzymać Turkingtona z tyłu. Od początku wyścigu odczuwałem jednak pewne wibracje w przednim lewym kole, więc nie chciałem ryzykować zniszczenia opony. Drugi wyścig był trudny i od samego startu obfitował w wiele otarć. Potem utknąłem za Tarquinim. Było ciężko...”

Fot: Chevrolet Eric Nève: „Wyjeżdżamy z Tianma z dwoma dodatkowymi zwycięstwami na koncie i czterema miejscami na podium. To naprawdę doskonały rezultat! Cieszę się, że licznie zgromadzeni goście Chevroleta byli świadkami znakomitego widowiska i dwóch zwycięstw modelu Cruze. To bardzo ważne z punktu widzenia tego kluczowego rynku, na którym sprzedało się już 400 000 z 1 miliona wyprodukowanych egzemplarzy tego samochodu. Jutro kierowcy odwiedzą siedzibę GM Szanghaj i jestem przekonany, że ich postawa spotka się z dużym uznaniem”.

Tianma, Wyniki 1. wyścigu :

A Menu, Chevrolet Cruze, 25 okrążeń w 28m05s718
C Turkington, BMW 320 TC, + 1s222
R Huff, Chevrolet Cruze, + 5s065
Y Muller, Chevrolet Cruze, + 8s005
T Coronel, BMW 320 TC, + 9s010

Tianma, wyniki 2. wyścigu

Y Muller, Chevrolet Cruze, 25 okrążeń w 28m19s599
G Tarquini, SEAT SR León 1.6T, +10s518
R Huff, Chevrolet Cruze, +11s385
C Turkington, BMW 320 TC, +11s812
T Coronel, BMW 320 TC, +12s140
A Menu, Chevrolet Cruze, +12s896

Punktacja kierowców po 22 z 24 wyścigów:

1. Y Muller (Chevrolet), 400 punktów; 2. R Huff (Chevrolet), 380; 3. A MenuFot: Chevrolet (Chevrolet), 323; 4. T Coronel (BMW), 203; 5. G Tarquini (SEAT), 177; … 12. D O’Young (Chevrolet), 43; 14. C Bueno (Chevrolet), 25; ... itd.

Punktacja konstruktorów po 22 z 24 wyścigów:

1. Chevrolet, 890 punktów; 2. BMW, 537; 3. SEAT, 475; 4. Volvo, 154.

Następny wyścig: Chiny, Makau, 19-20 listopada 2011 r.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości