Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kolejne poprawki na ul. Francuskiej w Koszalinie

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Kolejne poprawki na ul. Francuskiej w Koszalinie Ulicę Francuską na koszalińskim osiedlu Unii Europejskiej prześladuje pech. Za robotę wziął się kolejny podwykonawca. Przypomnijmy, fachowcy z ratusza krytycznie ocenili realizację zlecenia i nakazali kolejne poprawki.

Konieczne było zerwanie nawierzchni. Wykonawca, a dokładniej podwykonawca, który tym się zajmował, nie wywiązał się z zadania. W efekcie konieczna była kolejna poprawka. Zlecenie dostała w końcu firma Infrabud.

– Nas interesuje efekt końcowy, nie wnikamy, komu wykonawca, który wygrał przetarg, zleca prace – mówi Robert Grabowski, rzecznik ratusza.

Infrabud wywiązał się z zadania. Ale czy należycie? To się okaże. W piątek zostały pobrane próbki, te trafią do badań. Dopiero wtedy okaże się, czy robota może być w końcu odebrana.

Ulica miała być gotowa do końca września. Od tamtej pory każdego dnia – jak nas zapewniono w ratuszu – są naliczane kary. Po prawie 3,4 tys. zł za dzień.

Kara przestanie być naliczana dopiero w dniu oficjalnego odbioru drogi przez miasto. Do tej pory główny wykonawca, czyli firma budowlana Krzysztof Gomułka z Nowych Bielic, otrzymała większą część należności. Do zapłaty zostało jeszcze 550 tys. złotych – to z tej puli mają być potrącone należne kary. Koszt całości to ponad 2,2 mln złotych.

Kolejne poprawki na ul. Francuskiej w Koszalinie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Kolejne poprawki na ul. Francuskiej w Koszalinie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości