Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kolejne remonty dróg we Wrocławiu

Data publikacji: Autor: Jerzy Wójcik

Fot. Janusz Wójtowicz W nocy z soboty na niedzielę drogowcy zamkną obecną trasę objazdu ul. Lotniczej i Kosmonautów. Od niedzielnego poranka pojedziemy w tym miejscu zupełnie inaczej, wykorzystując otwarty wiadukt nad torami kolejowymi.
W nocy z soboty na niedzielę drogowcy zamkną obecną trasę objazdu ul. Lotniczej i Kosmonautów. Od niedzielnego poranka jeździmy w tym miejscu zupełnie inaczej, wykorzystując otwarty wiadukt nad torami kolejowymi. Fot. Janusz Wójtowicz  
To świetna informacja dla kierowców, którzy spędzali mnóstwo czasu w korkach przed zamkniętymi rogatkami przejazdu kolejowego. A przejazd był wyjątkowo uciążliwy, bo w ciągu doby kilkanaście pociągów kompletnie wstrzymywało komunikację pomiędzy centrum a zachodnimi osiedlami Wrocławia.

CZYTAJ TAKŻE

Jak jeździć po rondach we Wrocławiu?

Kolejne ograniczenia dla tirów we Wrocławiu


Na szczęście ten problem znika dzięki temu, że drogowcy uporali się już z budową wiaduktu nad torami kolejowymi i nad aleją Śląską. Dostaniemy się do niego z dotychczasowego objazdu ul. Lotniczej (patrz infografika). Na samym wiadukcie będziemy się poruszać w obie strony tzw. północną nitką - czyli fragmentem wiaduktu położonym bliżej wrocławskiego stadionu na Euro. Przy okazji można podziwiać (z podwyższenia) nowy stadion i okoliczne inwestycje. Z wiaduktu zjeżdżamy na zmodernizowany odcinek ulicy Kosmonautów. Będziemy się tam poruszać jezdnią, która w przyszłości posłuży jako dojazd do obwodnicy autostradowej Wrocławia. Objazd prowadzi analogicznie w przeciwną stronę, czyli z Leśnicy w kierunku centrum.

Musimy uważać, bo nowa organizacja ruchu wprowadza nas jeszcze głębiej w teren budowy niż dotychczasowy objazd. Na pewno trzeba będzie momentami ściągnąć nogę z gazu, by przepuścić auta obsługujące budowę. Ale te trudności powinien zrekompensować brak przejazdu kolejowego, czyli największego spowalniacza.

Od niedzieli robotnicy będą mogli zająć się przebudową dotychczasowego przejazdu. To konieczne, bo w tym miejscu powstaje kolejowo-tramwajowy węzeł przesiadkowy.

To nie ostatnia zmiana, która czeka nas w rejonie remontowanej Lotniczej i Kosmonautów. Organizacja ruchu po raz kolejny zmieni się w drugiej połowie czerwca i ma to znów poprawić sytuację kierowców. Cały remont powinien się zakończyć do października tego roku.

Źródło: Gazeta Wrocławska

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości