Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kolejne utrudnienia w Szczecinie. Przebudują Łukasińskiego

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Sześć firm stara się o wykonanie remontu ulicy Łukasińskiego - odcinku od Mierzyna do ulicy Taczaka.

Najtańsza oferta na przeprowadzenie prac wynosi 6 541 000 złotych, a najwyższa 7 695 000 złotych.

Przebudowa ulicy Łukasińskiego obejmie nie tylko wymianę nawierzchni,ale też oświetlenie, odwodnienie i wymianę uzbrojenia.

- Obecnie komisja przetargowa pracuje, i bada złożone oferty - mówi Marta Kwiecień - Zwierzyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

W zakres prac wejdzie m.in. wykonanie ronda przy ul. Topolowej o średnicy zewnętrznej 30 metrów, wykonanie drogi rowerowej dwukierunkowej po stronie północnej, wykonanie chodnika, oświetlenia ulicznego, wymianę nawierzchni jezdni, wybudowanie zatok autobusowych, kanalizacji deszczowej.

- Ponadto teren zostanie zagospodarowany poprzez nasadzenia zieleni ozdobnej - tłumaczy Marta Kwiecień - Zwierzyńska. - Wzdłuż ulicy ustawione zostaną kosze na śmieci, ławki i stojaki na rowery. Przejścia dla pieszych zostaną wyniesione w celu uspokojenia ruchu pojazdów. Wprowadzona zostanie także strefa ograniczonej prędkości do 30 kilometrów na godzinę.

Prace mają się rozpocząć w kwietniu 2012 roku,co wynika z faktu zabezpieczenia się przed prowadzeniem prac w okresie zimowym, co wiązałoby się ze zwiększeniem uciążliwości.

Obecnie został wybrany inżynier kontraktu.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości