Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kolejne zmiany na Struga w Szczecinie

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Kolejne zmiany na Struga w Szczecinie Od poniedziałku 3 października nie będziemy już jeździć głównymi jezdniami ul. Struga. Rozpoczyna się kolejny etap przebudowy tej ulicy.

Do sierpnia przyszłego roku Eurovia chce przeprowadzić najbardziej skomplikowany fragment „Modernizacji drogowego dostępu do Portu w Szczecinie” (pod taką nazwą prowadzona jest inwestycja) i umieścić fragment ulicy w wykopie. Obniżony zostanie odcinek pomiędzy ul. Jasną a Łubinową, co umożliwi umieszczenie dwóch wiaduktów nad ul. Struga na przedłużeniu ulic Wiosennej – Łubinowej oraz Jasnej.

 

W związku z bardzo dużym zakresem prac związanych z wprowadzaniem tymczasowej organizacji ruchu (umieszczaniem oznakowania poziomego i pionowego) utrudnienia w ruchu wystąpią już w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wykonawca prac Firma Eurovia zakłada, że wyłączanie z ruchu ulic i przenoszenie ruchu na jezdnie wspomagające może zakończyć się przed południem.

 

- Samochody wjeżdżające do Szczecina kierowane będą na północną jezdnię wspomagającą (przyległą do salonów samochodowych), która będzie funkcjonować jako dwupasmowa ulica jednokierunkowa. Pojazdy wyjeżdżające ze Szczecina skierowane zostaną na jezdnię południową (przylegająca do zajezdni autobusowej). - tłumaczy Dariusz Wołoszczuk z Biura Promocji i Informacji UM. - Także ta jezdnia będzie  funkcjonować jako jednokierunkowa ulica dwupasmowa.


Ruch w poprzek ulicy Struga będzie odbywał się poprzez wiadukt drogowy w sąsiedztwie wiaduktu kolejowego oraz tymczasowy przejazd poprzeczny w rejonie  skrzyżowania ul. Wiosennej i ul. Łubinowej.

 

To najważniejsza drogowa inwestycja w Szczecinie. Projekt otrzymał wsparcie finansowe z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007 – 2013 r.

 


Kolejne zmiany na Struga w Szczecinie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Kolejne zmiany na Struga w Szczecinie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości