Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kolejne zmiany w Szczecinie. Zobacz jakie utrudnienia czekają kierowców

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Kolejne zmiany w Szczecinie. Zobacz jakie utrudnienia czekają kierowców W Szczecinie kierowców czekają kolejne zmiany w ruchu. Udostepnione zostanie skrzyżowanie al. Wyzwolenia z ul. Krasińskiego i Niemierzyńskiej. Oznacza to, że nie będzie trzeba poruszać się objazdami przez ul. Piotra Skargi.  

Niemal jednocześnie wykonawca (konsorcjum Energopol Szczecin – ZUE Kraków) planuje rozpoczęcie przebudowy skrzyżowań ul. Krasińskiego z ul. Niemierzyńską i Słowackiego. W związku z tym zmuszony będzie całkowicie zamknąć skrzyżowanie dla ruchu. Kierowcy będą poruszać się objazdami.

 

Zmiany mają być wprowadzone pomiędzy 15 a 17 lipca.

 

W tej chwili (niezlaeżnie od przebudowy ul. Krasińskiego) trwają prace niemal na całej długości ul. Niemierzyńskiej i Arkońskiej.


W związku z realizacją kolejnego etapu  prac wprowadzono nową organizację ruchu polegającą m.in. na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego  na ul. Arkońskiej i Malinowej.


Przebudowa ul. Arkońskiej i Niemierzyńskiej współfinansowana jest ze środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Całość inwestycji wyniesie ok. 60 milionów złotych. Modernizacja zakończy się w drugiej połowie 2012 roku.

 

W ostatnich dwóch tygodniach lipca można spodziewać się kolejnych zmian w rejonie budowanej Galerii Handlowej Kaskada.


Firma Eurovia dostosowująca układ drogowy do potrzeb galerii przystąpi do ostatniego etapu prac: rozpocznie przebudowę Placu Żołnierza Polskiego oraz fragmentu al. Jana Pawła II (pomiędzy Placem Lotników a Placem Żołnierza Polskiego – jezdnie w kierunku Trasy Zamkowej).


Modernizowane jezdnie zostaną wyłączone z ruchu.


Przebudowa układu drogowego wokół Kaskady zakończy się w pierwszej połowie września.


Wcześniej, bo już w sierpniu na trasy wrócą tramwaje. Niewykluczone, że przed zakończeniem całości prac udostępniony będzie fragment ul. Obrońców Stalingradu (pomiędzy Placem Zgody a ul. Śląską).

Kolejne zmiany w Szczecinie. Zobacz jakie utrudnienia czekają kierowców
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Kolejne zmiany w Szczecinie. Zobacz jakie utrudnienia czekają kierowców

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości