Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Kolejny triumf Octavii: Internetowy Samochód Roku

Data publikacji: Autor: Bartosz Gubernat

Kolejny triumf Octavii: Internetowy Samochód Roku Škoda Octavia drugi raz z rzędu zdobyła tytuł Internetowego Samochodu Roku. Konkurs po raz siódmy zorganizował serwis mojeauto.pl.

Tytuł przyznawany jest na podstawie autentycznego zainteresowania internautów danym modelem samochodu. Jest ono mierzone liczbą odwiedzin strony danego modelu w konfiguratorze nowych aut na portalu mojeauto.pl.  

Tak jak rok wcześniej, najbardziej popularnym samochodem okazała się Škoda Octavia, która w ostatecznym rankingu wyprzedziła Opla Astrę oraz Dacię Duster. Kompaktowe auto czeskiego producenta obejrzało w sumie 184 071 internautów, czyli o ponad 15 tysięcy osób więcej, niż drugiego w klasyfikacji Opla Astrę (167 348 osób).

Škoda Octavia, zwyciężając w rankingach mojeauto.pl, potwierdziła swą popularność. Przekłada się ona również na wyniki sprzedaży, jakie odnotowuje model. Był to najlepiej sprzedający się samochód w 2010 roku, także w pierwszym kwartale tego roku utrzymał pozycję lidera sprzedaży w Polsce.

W całej historii rankingów, które powstają na podstawie przeglądania szczegółowych cenników na stronach mojeauto.pl wraz z danymi technicznymi oraz wyposażeniem wszystkich modeli, jakie dostępne są na polskim rynku, jest to już trzeci triumf Škody. Wcześniej, w 2007 roku największym zainteresowaniem cieszyła się Škoda Fabia.

Bartosz Gubernat

Kolejny triumf Octavii: Internetowy Samochód Roku
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Kolejny triumf Octavii: Internetowy Samochód Roku

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości