Wszystko
o samochodach

Aktualności / Imprezy

Kolekcjonerzy spotkali się na Zaspie

Data publikacji: Autor: Magda Bukowska - Dziennik Bałtycki

 W niedzielę tuż po godzinie 9 kilkadziesiąt starych samochodów, wśród których królowały amerykańskie „skrzydlaki”, przemknęło ulicami Gdańska.

W niedzielę tuż po godzinie 9 kilkadziesiąt starych samochodów, wśród których królowały amerykańskie „skrzydlaki”, przemknęło ulicami Gdańska.

 

Dzięki asyście policji, straży pożarnej i Straży Miejskiej, procesja kultowych samochodów nie musiała zatrzymywać się nawet na światłach. Celem tej oryginalnej kolumny pojazdów, która wyruszyła z Targu Węglowego, była filia Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Pilotów 3 na Zaspie; a dokładnie - odbywająca się tam trzecia edycja Ogólnopolskiej Wystawy Pasjonatów i Kolekcjonerów.

 

Przeszło dwudziestu zbieraczy wystawiło swoje kolekcje. Po torach jeździły metalowe kolejki, na ścianach rozwieszono pudełka po kasetach video, karty telefoniczne z całego świata i pocztówki ze zwierzętami. W szklanych gablotach można było obejrzeć kolorowe muszle, wieczne pióra, opakowania po mydle czy modele samochodów. Ogromne wrażenie robiła kolekcja przynoszących szczęście słoni.

 

Organizator i pomysłodawca wystawy, Edmund Brylowski, był bardzo zadowolony z przebiegu imprezy.

- Cieszy mnie każdy zapaleniec, który chce pokazać publiczności swoje zbiory i każdy widz, który ogląda naszą wystawę - mówi. - Mam nadzieję, że nasze pasje okażą się zaraźliwe i z każdym rokiem zbieraczy będzie przybywać.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości